VIII Niedziela Zwykła

25-02-2017r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo ku czci Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego o godz. 1615 – serdecznie zapraszamy.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Zgodnej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Deklaracje trzeźwościowe wyłożone na stoliku przy drzwiach.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Prosimy, aby podjąć postanowienia na ten czas! W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz.: 630, 700, 830, 1000, 1600, 1800. Dla tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zabierzmy popiół do domu. W środę taca na dzieła miłosierdzia. Na stoliku z gazetami są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną – zebrane w ten sposób ofiary przynosimy w niedzielę Miłosierdzia Bożego z przeznaczeniem na dzieła Caritas.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – pierwszy czwartek – Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po Mszy św. wieczornej.
  – pierwszy piątek – okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1600. Po południu dodatkowa Msza św. o godz. 1600 a po nie j Droga Krzyżowa dla dzieci. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej.
  – pierwsza sobota – nabożeństwo różańcowe wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 1730, ze względu na przygotowania do Bierzmowania.
 1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 730, 1630 – dla dzieci i 1730. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę o godz. 1530 ze względu na Bierzmowanie. W pozostałe niedziele Wlk. Postu o 1600. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W najbliższą niedzielę 5 marca o godz. 17.00 młodzież gimnazjalna klas III przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Najbliższy piątek i sobota będą dniami bezpośrednio przygotowującymi tę młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Piątek będzie dniem spowiedzi Świętej, spotkaniem z ks. Dziekanem oraz poświęceniem i nałożeniem krzyży, a sobota będzie dniem odnowienia przyrzeczeń abstynenckich i ostatnim przygotowaniem organizacyjnym bierzmowania. Dlatego prosimy młodzież, ale także ich rodziców i świadków do bierzmowania, aby przed tą wielką uroczystością każdy skorzystał z sakramentu spowiedzi.. Nie może być tak, że ktoś przyjmuje sakrament bierzmowania w stanie grzechu ciężkiego. Przypominany, że w piątek spowiedź od godz. 16.00. Oprócz spowiedzi piątkowej młodzież przychodzi także na piątkową Drogę Krzyżową o godz. 1730 i  Mszę Świętą o godz. 18.00. Także w sobotę młodzież przychodzi różaniec o godz. 1730 i na Mszę Świętą na godz. 18.00. W czasie tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia abstynenckie, a po Mszy Świętej odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne. Prosimy młodzież, aby nie spóźniała się na zapowiedziane spotkanie i zajmowała pierwsze ławki w kościele, które będą zarezerwowane dla niej. Prosimy wszystkich parafian o szczególną modlitwę w tych dniach za naszą młodzież, aby jak najgodniej przyjęła Sakrament Bierzmowania.
 1. Burmistrz Miasta Sanoka oraz Starosta Sanocki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dniu 1 marca o godz. 1800 do kościoła Farnego. Szczegóły na plakatach. Natomiast organizacje Narodowe włączając się w upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych zapraszają do udziału w „V sanockim marszu Żołnierzy Wyklętych” w dniu 4 marca o godz. 1630, zbiórka przy pomniku Synów Ziemi Sanockiej.

Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł:
„ Nieprzemijające Orędzie – ukazuje historię objawień
Matki Bożej w Fatimie”.

Intencje:
W 30 rocznicę śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego
z prośbą o jego beatyfikację – od Kręgów Rodzin z naszej parafii.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Lech Waśkiewicz z ul. Traugutta
śp. Mariusz Kot.
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

25 lutego 2017|