V Niedziela Wielkiego Postu

06 kwietnia 2014 roku; V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostaną tak do liturgii Wielkiego Piątku.
  2. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600.
  3. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 18 kl. I i II. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dziękujemy Róży Św. Benedykta za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na Seminarium. W następną niedzielę zbiórka do puszek „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum Caritas w Krośnie.
  4. W poniedziałek i czwartek próba przed I Komunią św.
  5. We środę, Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy św. wieczornej.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla będzie w piątek 11 kwietnia o godz. 1830, w intencji dobrej spowiedzi wielkanocnej i chrześcijańskiego przeżycia Świąt dla wszystkich parafian. Pójdziemy ulicami: Jana Pawła II, Sadowa, Traugutta, Sierakowskiego. Kościół Domowy prosimy o przygotowanie krzyża i rozważań. Znajdźmy czas, aby przyjść na to nabożeństwo i wyznać wiarę w Chrystusa. Szczegóły niesienia krzyża do poszczególnych stacji podajemy na parafialnej stronie internetowej.
  7. Spowiedź świąteczna całej parafii w sobotę, 12 kwietnia od 830 do 1200 z przerwą od 1000 do 1030 i po południu od 1430 do 1800 z przerwą od 1600 do 1630. Serdecznie zapraszamy do sakramentu pokuty i prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  8. Chorych w domach, których nie odwiedzimy w pierwsze piątki odwiedzimy w sobotę od godz. 800. Prosimy tych chorych zapisać w zakrystii.
  9. Za tydzień, Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia Palm przed każdą Mszą św. O godz. 1230 Msza św. i poświęcenie palm w Skansenie.

10. Młodzież wyjeżdżająca na Spotkanie Młodych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

11. Ogłoszenia społeczne: …

12. Przed świątynią rozprowadzane baranki wielkanocne. Cena baranka 5 zł. Dochód przeznaczony na Caritas.

13. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Zachęcamy do zapoznania się z dobrą prasą religijną. Tygodnik „Niedziela” przypomina nam osobę Bł. Jana Pawła II, historie z jego życia dotąd niepublikowane.

Intencje:

Msza św. w int. Akcji Katolickiej 10.04 o godz. 1800.
Msza św. za śp. Janinę Graboń int. od przyjaciół 11.04. o godz. 700.

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Jakub Bereś z ul. Kwiatowej. Wieczne odpoczywanie …

6 kwietnia 2014|