V Niedziela Wielkiego Postu

2-04-2017r.
 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Kazaniem Pasyjnym
  o godz. 1600. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielniana 62. Dziękujemy Róży św. Stanisława Kostki za ofiarę na potrzeby kościoła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 1. We środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu:
  Pierwszy czwartek – modlimy się o powołania i za powołanych z naszej parafii. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy św.
  Pierwszy piątek – możliwość spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1600. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Eucharystii. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800. Będzie to spowiedź świąteczna. Prosimy zgłaszać także chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków, zapisy w zakrystii.
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 730 i 1830. ulicami naszego Osiedla. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Droga Krzyżowa w intencji dobrego przeżycia spowiedzi wielkanocnej i w intencji parafian, którzy utracili wiarę. Prosimy rodziców, aby zabrali dzieci na tą parafialną Drogę Krzyżową.
 1. W sobotę 8.04. 2017r. Spowiedź świąteczna w naszej parafii. Do południa, od godz. 900 – 1200 z przerwą od 1000-1030. Po południu spowiedź od 1430 – 1730 z przerwą od 1600-1630. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później. Pozostawmy ten czas dla tych, którzy powrócą z zagranicy.
 1. Przypominamy, że trwają jeszcze zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakacie.
 1. W następną niedzielę po Gorzkich Żalach spotkanie Rady Duszpasterskiej w dolnym kościele.
 1. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 1000. W niedzielę Palmową poświęcenie palm i Msza św. w Skansenie o godz. 1200.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł: „Wielka Tajemnica Wiary” – jest to apel Maryi o modlitwę uwielbienia Boga oraz apel o pokutę i nawrócenie. Są jeszcze do nabycia Baranki w cenie 5 zł.

Intencje zbiorowe:

6.04. o godz. 1800Msza św. w int. Akcji Katolickiej naszej Parafii.
6.04. o godz. 1800Msza św. w int. powołanych z naszej parafii.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.

2 kwietnia 2017|