V Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2015 roku

 

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Wieczorna Msza św. bez kazania a po niej nauka stanowa dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy. Dziękujemy Ks. Maciejowi za głoszone rekolekcje. Po Mszy św. przed świątynią można złożyć ofiarę na ręce Ks. Macieja na potrzeby remontu domu dla Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 18 kl. I i II. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej świątyni – Róży św. Anny.
 3. W poniedziałek 23 marca o godz. 1830 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z historykiem, P. Wojciechem Wojniczem autorem książki pt. ”Stracony dom”, mówiącej o żołnierzach wyklętych oraz projekcja filmu „Tajemnice Cmentarza Osobowickiego”, tegoż samego autora. Jednym z bohaterów filmu jest O. Andrzej Deptuch, więziony w latach 50 w kazamatach wrocławskiego UB. Serdecznie zapraszamy.
 4. We środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy św. o godz. 1800 będzie można podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego, czyli modlitwę w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wyjściu. Serdecznie zapraszamy parafian do takiej formy pomocy modlitewnej ofiarowanej bezbronnym dzieciom.  Po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w czasie której składamy nasze prośby i podziękowania.
 5. We czwartek od godz. 1700wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W piątek 27.03. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 730  w kościele oraz 1830 ulicami naszego osiedla. Pójdziemy ulicami Jana Pawła, Sadową, Gorazdowskiego, Jana Pawła. Nabożeństwo ofiarujemy w intencji dobrej spowiedzi wielkanocnej i chrześcijańskiego przeżycia Świąt dla wszystkich parafian. O Prowadzenie rozważań i przygotowanie Krzyża proszona jest Akcja Katolicka. Znajdźmy czas, aby przyjść na to nabożeństwo i wyznać wiarę w Chrystusa.
 7. Spowiedź świąteczna całej parafii w sobotę 28 marca od 830 – 1200 z przerwą od 10 do 1030. I po południu od 1430 do 1800  z przerwą od 1600 do 1630. Serdecznie zapraszamy do sakramentu pokuty i prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 8. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Palmową. Obrzęd poświęcenia palm przed każdą Mszą św. O godz. 1200 poświęcenie palm i Msza św. w Skansenie.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 30 kwietnia do 4 maja. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki.
 10. W następną niedzielę będzie prowadzona kwesta na operację, przeszczep serca dla 3 letniego dziecka Wiktora Wojnarowskiego. O wsparcie prosi rodzina.
 11. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy bardzo ciekawe artykuł pt. „Sąd na Abp. Michalikiem – proces przeciwko nam wszystkim”.

 

Intencje:

 

 • Msza św. w int. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków róży św. Teresy od Krzyża i ich rodzin 24.03. o godz. 700.
 • Msza św. za śp. Arkadiusza Hajduka int. od rodziny 25.03. o godz. 700.

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Stanisław Kabala z ul. Sadowej i śp. Zofia Hydzik z ul. Biała Góra, śp. Urszula Królikowska z Białej Góry. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

21 marca 2015|