Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

27.03.2016r.

 1. Dziś pozostałe Msze św. o godz. 830, 1000, 1130,1700.
 1. Rozpoczynamy biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego  piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Szafera – domy prywatne.
 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, codziennie 15 min przed wieczorną Mszą św. Następna Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przynosimy skarbonki z jałmużną postną i składamy do przygotowanych pojemników przy drzwiach świątyni.
 1. W tym tygodniu:
  – Pierwszy czwartek – Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o godz. 1730. Likwidujemy na stałe dodatkową mszę świętą o godzinie 1600, a przyjęte na tę godzinę intencje mszalne zostaną odprawione na eucharystii o godzinie 1800. Adoracja prywatna w kaplicy Najśw. Sakramentu.
  – Pierwszy piątek – Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600 – Adoracja prywatna w kaplicy Najśw. Sakramentu. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
  – Pierwsza sobota – Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. wieczornej.

 1. Różaniec w dni powszednie o godz. 1715.

 1. W przyszły poniedziałek – 4 kwietnia – będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania NMP – z tej okazji będzie można podjąć „Dzieło Duchowej Adopcji” – czyli modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone – deklaracje wystawione są na stoliku przy wyjściu ze świątyni.

 1. Zachęcamy do odsłuchania kazań, nauk z naszych Misji parafialnych. Są umieszczone na parafialnej stronie internetowej.

 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie – zachęcamy do lektury.

Intencje zbiorowe:

 1. O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę MB, światło i dary Ducha Świętego dla młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania – w Poniedziałek Wielkanocny – 28.IV. – godz. 1130.
 2. +Jerzy Tomaszewski – od sąsiadów z klatki przy ul. Sadowej 18a – 30.III.
  – godz. 1800.
 3. +Zbigniew Bluj – od Zarządu Stowarzyszenia Podhalan z USA – 1.IV. – godz. 700.
 4. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB dla członków Róży św. Siostry Faustyny oraz ich rodzin – w Niedzielę Miłosierdzia – 3.IV. – godz. 1130.
 5. Od 1 kwietnia początek mszy świętych gregoriańskich za: +Janinę Pastuszak
  i +Teresę Karnas.

W intencji naszych bliskich zmarłych: Wieczne odpoczywanie …

26 marca 2016|