Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1 czerwca 2014 roku                  

 1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 1615. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy  św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez to nabożeństwo.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Zgodnej. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Przed świątynią kwesta na pogorzelców z Lisznej.
 3. Dzisiaj święcenia diakonatu, wśród przyjmujących jest nasz parafianin kl. Sebastian Lasota. W najbliższą sobotę w katedrze przemyskiej święcenia kapłańskie. Modlimy się za przyjmujących święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.
 4. Ponawiamy zaproszenie na dzisiejszy koncert dziękczynny za kanonizację JPII. Rozpoczęcie koncertu o godz. 1930 na rynku naszego miasta.
 5. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy. Trwa także nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 1730. Nabożeństwo czerwcowe połączone z pierwszoczwartkowym przed  Mszy św. czyli o godz. 1730.
 7. Pierwszy piątek: Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 1730. Nabożeństwo czerwcowe połączone z pierwszopiątkowym przed Mszą św., czyli o godz. 1730. Spowiedź św. w czasie porannych Mszy św. i po południu od godz. 1600. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 800.
 8. Pierwsza sobota: Msza św. wieczorna o godz. 1900 – następnie procesja Fatimska ulicami osiedla: Kościół, Jana Pawła II, Sadowa, Gorazdowskiego, Jana Pawła II – do kościoła. Prosimy o przygotowanie Figury Fatimskiej KSW. Na procesję prosimy przynieść świece.
 9. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy  artykuł: „Święty na każdy czas” – ukazujący drogę do doskonałości św. Jana z Dukli, oraz druga gazetę „HIT”, która w całości poświęcona jest: „Fenomen Papieża Franciszka”.

Intencje:

 • Msze św. gregoriańskie  za śp. Urszulę Gonet od 8.06.
 • Msza św. za sp. Krystynę Wójcik int. od sąsiadów z klatki 2.06. o godz. 1800 oraz int. od Róży  Św. Antoniego 3.06. o godz. 1800.
 • Msza św. w int. o Boże błog. dla Sióstr z Róży Św. Sebastiana Pelczara 8.06. o godz. 830.
 • Msza św. o Boże błog. dla Sióstr z Róży Św. Weroniki 4.06. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Jerzy Surowiak z ul. Langiewicza. Wieczne odpoczywanie

31 maja 2014|