Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

28-05-2017r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1130 I-sza Komunia św. dzieci z klas III. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodzin. Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 1615. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Od dzisiejszej niedzieli w każdą czwartą niedzielę miesiąca z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich wprowadzamy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni rodziców dzieci, które w najbliższą niedzielę przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane od Rodzin i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Informujemy, że rozpoczęliśmy prace przy malowaniu dachu na kościele.
 1. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się czas paschalny.
 1. We środę, Nabożeństwo Majowe i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730. Zakończenie Nabożeństw Majowych.
 1. W tym tygodniu:
  – Pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe i czerwcowe po Mszy św.
  – Pierwszy piątek – spowiedź w czasie porannych Mszy św. i po południu od 1530 ze względu na spowiedź dzieci obchodzących rocznicę I-szej Komunii św. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i czerwcowe po Mszy św. wieczornej. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800.
  – Pierwsza sobota – procesja Fatimska po Mszy św. o godz. 1800. Pójdziemy ulicami: JPII, Sadowa, Gorazdowskiego – do kościoła.
 1. W dni powszednie od czwartku różaniec o godz. 1730.
 1. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę święcenia kapłańskie. Módlmy się za przyjmujących święcenia, by jak najlepiej wypełniali swoje powołanie.
 1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 dzieci z klas IV będą przeżywały rocznicę I-szej Komunii św.
 1. Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrej oraz mieszkańcy schroniska św. Brata Alberta zapraszają na spektakl teatralny pt. „Brat naszego Boga” autorstwa Karola Wojtyły. Premiera 2 czerwca o godz. 1000 w Sanockim Domu Kultury.
 1. Jak co roku w naszej parafii organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała – tj. 15 czerwca – wyjazd o godz. 1630 z pod kościoła– zapisy w zakrystii u Pana Kościelnego – cena przejazdu – 20 zł.
 1. Parafia Przemienienia Pańskiego już po raz XV organizuje Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej. Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu zarówno solistów, jak i zespoły, w tym działające przy parafiach. Wiek uczestników zawiera się w przedziale od przedszkola do ukończenia szkoły średniej. Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stornie internetowej parafii Sanok Fara.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Wiara czyni cuda” historia braci, których mama umarła przy kolejnym porodzie, a wychowanie przejęli nieodpowiedzialny ojciec z niedobrą macochą.

Intencje zbiorowe:

W intencji Ks. Prałata Feliksa – z okazji imienin – 30.V – godz. 1800.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych…
Wieczne odpoczywanie…

28 maja 2017|