Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 1630 ofiarowane w intencji wszystkich Mama z okazji Dnia Matki.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Dembowskiego 7 kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i  od rodzin w kopertach z przeznaczeniem na malowanie dachu na budynku parafialnym.
 3. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Główna Msza św. na rynku miasta o godz. 1000. Następnie procesja ulicami naszego miasta i zakończenie przy naszym kościele. Porządek Mszy św. w parafii jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 1130, odprawimy ją po przyjściu procesji z miasta do naszego kościoła. Wyjście procesyjne z naszej parafii z placu kościelnego, ulicą Jana Pawła II w kierunku Rynku miasta o godz. 9.00.
 5. Natomiast w następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała w ramach naszej parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 1000 a następnie procesja do 4 ołtarzy ulicami naszego osiedla. (Trasa jak z Drogą Krzyżową). Po procesji Msza św. ok.1200. Wszystkich parafian zapraszamy na te uroczystości. Prosimy Rodziców, aby zadbali o przygotowanie dzieci do Procesji. Próba dla dzieci sypiących kwiatki – młodszych, pierwszokomunijnych i rocznicowych we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W Boże Ciało nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła o godz. 1615. W oktawie procesja będzie po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do wspólnego przeżycia rekolekcji w drodze – pieszej pielgrzymki na Jasna Górę w dniach od 4 – 15 lipca. Uczestniczyć może młodzież powyżej 15 roku życia. Zapisy trwają do 23 czerwca u Ks. Jakuba. On tez udzieli szczegółowych informacji. Serdecznie zapraszamy.
 10. Przed świątynią nasi ministranci i schola prowadzą kwestę na pielgrzymkę do Sandomierza. Można także zakupić piękne ikony i rzeźby z Rwandy – dochód z nich przeznaczony również na wsparcie dzieci z naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. J
 11. W następną niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego przeprowadzi kwestę z przeznaczeniem na pomoc dla rodzin wielodzietnych i matek samotnie wychowujących dzieci.
 12. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. Polecamy artykuł pt. „ O Trójcy Świętej – Milczeć czy mówić?.
 13. Przy wyjściu ze świątyni Akcja Katolicka naszej Parafii zbiera podpisy dla poparcia projektu ustawy o ochronie płodu ludzkiego, o planowani rodziny, o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Intencje:
Msza św. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ks. Prałata Feliksa Kwaśnego z okazji imienin w Boże Ciało o godz. 1700.

Msza Św. z Róży Św. Weroniki – 29 maj o godz. 18.00

Msza Św. z Róży Św. J.S. Pelczara – 2 czerwca o godz. 8.30

Msze Św., Gregoriańskie za śp. Elżbietę Szurlej od 1 czerwca

Msza Św. za śp. Zygmunta Dżastwa z ofiary mieszkańców bloku ul. Jabłoni 7 i 8 – 28 maj o godz. 6.30

Msza Św. za sp. Janinę Kosztyła int. od sąsiadów 27 maj godz. 7.30, od pracowników sądu rejonowego 30 maja o godz. 6. 30 i 31maja o godz. 7.00

 

Intencje w Uroczystość Bożego Ciała:

Msza Św. o godz. 7.00 za śp. Janinę Kosztyła

Msza św. za śp. Ryszarda Hnat oraz śp. Bożenę Wilk o godz. 8.30

Msza św. o godz. 10.00 za śp. Monikę Kaszubowicz, po procesji za śp. Kazimierza Wójcik

Msza św. o godz. 17.00 za śp. Leszka Biegę.

 

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: śp. Maria Oklejewicz z ul. Dąbrowskiego i Hrywniak Maria  z ul. Jana Pawła II. Wieczne odpoczywanie …

26 maja 2013|