Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

22-05-2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwa Majowe o godz. 1615. W dni powszednie „Majówki” o godz. 1730 serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na „Majówki”, a w sposób szczególny dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w intencji dzieci przystępujących dzisiaj do I-szej Komunii św. i ich rodzin.
 1. Dzisiaj kończy się okres komunii wielkanocnej.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Młynarskiej nr 31 do końca. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
 1. We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań połączona z „Majówkami”.
 1. W tym tygodniu 26.05. 2016r.Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. W Boże Ciało po południu nabożeństwo „Majowe” i procesja wokół świątyni o godz. 1615. W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia przez całą Oktawę.
 1. Uroczystość Bożego Ciała dla całego miasta rozpocznie się w kościele NSPJ na Posadzie Mszą św. o godz. 1000. Następnie wyruszy procesja Eucharystyczna do kościoła O. Franciszkanów. Nasza parafia przygotowuje ołtarz II przy Hotelu Jagielloński.
  O przygotowanie ołtarza prosimy Kręgi Domowego Kościoła. Z naszej parafii na powyższą uroczystość pojedziemy autokarem. Wyjazd z pod kościoła o godz. 915. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Uroczystości.
 1. W następną niedzielę Mszą św. o godz. 1000 rozpoczniemy parafialną Uroczystość Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do 4 ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszone są Róże Żywego Różańca. Ołtarz I – Róże Św. Moniki, Św. Benedykta, Św. O. Pio. Ołtarz II – Róże Św. Stanisława Kostki, Św. Klary, Św. Wojciecha. Ołtarz III – Róże Św. Andrzeja Boboli, Św. Kingi, Św. Jana z Dukli. Ołtarz IV – Róże Św. Teresy od Krzyża, Św. Weroniki, Św. Józefa. Odpowiedzialni Zelatorzy Róż, proszeni o kontakt z P. Kościelnym.
 1. Różaniec w dni powszednie o godz. 1700.
 1. W zakrystii trwają zapisy na wyjazd do Rzeszowa na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha który odbędzie się w Boże Ciało 26.05. Wyjazd z pod kościoła o godz. 1700.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie – zachęcamy do lektury. W Niedzieli polecamy min. artykuł pt. „Łaska bycia matką rodziny wielodzietnej”.

Intencje zbiorowe:
– Msza św. za śp. Adama Wierzbickiego
int. od pracowników Przedszkola Nr 2 –  27.05. o godz. 1800.
– Msza św. za śp. Marię Sieradzką
int. od kol. i kol. z PGNiG  23.05. o godz. 700.
– Msza sw. za sp. Henryka Mądry
int. od kol. i kol.  z pracy syna Darka 23.05. oraz 24.05. g. 630.
– Msza św. za sp. Henryk Mądry
int. od kol. kol. z pracy se Stomilu 24.05. – godz. 630.

+ W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp.  Ryszard Wiącek z ul. Jana Pawła II
śp. Janina Dymnicka z ul. Cegielnianej.
Wieczne odpoczywanie …

 
21 maja 2016|