Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

01-01-2017r.
 1. Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście! Z okazji Nowego Roku w imieniu wszystkich duszpasterzy tej parafii składamy serdeczne życzenia. Błogosławionych wszystkich dni Nowego Roku.
 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Pokoju. Po południu adoracja w kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu zapraszamy do modlitwy o pokój dla świata. O godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 18klatki I i II. Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne. Informujemy, że kościół w dni świąteczne będzie otworzony po południu do wieczornej Mszy św. Zapraszamy aby przychodzić na adorację przy żłóbku.
 1. We środę wieczorna Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy św.
 1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. „Trzech Króli” Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Nie obowiązuje post. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Składka z Uroczystości przeznaczona na misje. W tym miesiącu odwołujemy wizytę u chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas mszy świętych rano i wieczorem.
 1. Pierwsza sobota – nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy św.
 1. W piątek na godz. 1800 zapraszamy wszystkie wspólnoty istniejące przy naszej parafii na wspólny opłatek parafialny. Odpowiedzialni za przygotowanie animatorzy i przełożeni Róż.
 1. W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście przejdzie „Orszak Trzech Króli”. Z naszej parafii wyruszy jeden z Monarchów, aby przy kościele Farnym dołączyć do pozostałych. Wyjście orszaku z naszej parafii o godz. 1330. Gromadzimy się przed naszym kościołem – zachęcamy do licznego udziału.
 1. Porządek kolędy:
  – 2.01.2017r. godz. 1530. ul. Sadowa 13, 13a, 15.
  – 3.01.2017r. godz. 1530. ul. Sadowa 15a, 14,16, 30.
  – 4.01.2017r. godz. 1530. ul. Sadowa 18, 18a, 18b, 18d.
  – 5.01.2017r. godz. 1530. ul. Sadowa 18c, 34, 37
  oraz ul. Cegielniana 62 i 64.

  – 7.01.2017r. godz. 900. Blok przy ul. Kiczury 14
  oraz domy jednorodzinne:

  ul. Kiczury, Kamienna, Jana Pawła II, Cegielniana, Bliska,
  Zgodna, Sąsiedzka i Czysta.
 1. Dyrekcja Przedszkola nr 2 w Sanoku oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku zaprasza na charytatywny koncert kolęd oraz jasełka, które odbędą się w naszej parafii w niedzielę 8 stycznia o godz. 1500 w dolnym kościele.
 1. W najbliższą sobotę 7 stycznia odbędzie się spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjalnych. Jest to spotkanie bardzo ważne dotyczące wyjazdu na rekolekcje przed przyjęciem sakramentu bierzmowania i Szygułów uroczystości bierzmowania, które odbędzie się już 5 marca. Dlatego prosimy o przybycie wszystkich, którzy chcą w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1800, bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 1. W Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 1500 odmawiana jest każdego dnia Koronka do Bożego Miłosierdzia. Poszczególne wspólnoty i osoby prywatne zobowiązały się do prowadzenia tych modlitw. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu zmarli:
śp. Ks. Jan Bień z ul. Padlewskiego
śp. Zbigniew Chytła z ul. Kiczury.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

31 grudnia 2016|