Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25-12-2016r.
 1. Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w imieniu wszystkich duszpasterzy tej parafii składamy serdeczne życzenia. Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa spocznie na Was i ożywi Wasze życie. Miłosierny, troskliwy i czuły Bóg, który zamieszkał pośród nas, niech chroni i strzeże, napełnia serca radością, pokojem i darzy zdrowiem. Niech te Święta będą czasem zbliżenia się do Boga i do drugiego człowieka. Błogosławionych Świąt.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 17a klatki V i VI. Informujemy, że kościół w dni świąteczne będzie otworzony po południu do wieczornej Mszy św. Zapraszamy aby przychodzić na adorację przy żłóbku.
 1. W poniedziałek Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.
 1. We środę święto Świętych Młodzianków.
 1. We środę wieczorna Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Od środy 28 grudnia od godz. 1530 rozpoczynamy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Odwiedzać będziemy w tym roku rodziny po stronie kościoła. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w tym spotkaniu duszpasterskim. Tradycyjnie prosimy przygotować stół z krzyżykiem, Pismo św. i świece.

Porządek kolędy:
– 28.XII środa – od godz. 1530 – bloki przy ul. Cegielnianej 18, 20 i 26.
– 29.XII czwartek – od. godz. 1530 – bloki przy ul. Cegielnianej 14 i 34.
– 30.XII piątek – od. godz. 1530 – bloki przy ul. Cegielnianej 16 – 22.
Dalszy program wizyty duszpasterskiej przedstawimy w Nowy Rok.

 1. W piątek Święto Świętej Rodziny.
 1. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2016. Msza św. i Nabożeństwo Dziękczynne o godz. 1600. Zachęcamy do udziału, by z Bogiem zakończyć ten przeżyty rok. Za udział w nabożeństwie zyskujemy odpust zupełny.
 1. W następną niedzielę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Zachęcamy do modlitwy o pokój i adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Poszczególne wspólnoty godziny adoracji będą miały wywieszone w gablocie.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jest to dobry czas, aby pogłębić swoje wiadomości religijne.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Banasiewicz z ul. Sadowej.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

27 grudnia 2016|