Uroczystość Najświętszej Trójcy

11.06.2017r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1615. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców
  z ul. Cegielnianej 14 kl. III i IV. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane od Rodzin i na tacę. Serdeczne Bóg zapłać. Informujemy, że trwają prace przy malowaniu dachu i frezowaniu posadzki w naszym kościele. Za tydzień taca na potrzeby naszej świątyni.
 3. We środę, Nabożeństwo Czerwcowe i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
 4. W dni powszednie różaniec o godz. 1730.
 5. W tym tygodniu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii.
  W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. o godz. 1130, która będzie odprawiona po przyjściu procesji do naszego kościoła. W Boże Ciało Nabożeństwo Czerwcowe i procesja wokół kościoła o godz. 1615. W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia przez całą oktawę. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Uroczystość Bożego Ciała dla całego miasta rozpocznie się w kościele OO. Franciszkanów Mszą św. o godz. 1000. Następnie wyruszy procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Nasza parafia przygotowuje ołtarz IV przy naszym kościele.
  O przygotowanie ołtarza prosimy Kręgi Domowego Kościoła. Z naszej parafii na powyższą uroczystość pójdziemy pieszo . Wyjście spod kościoła o godz. 915. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Uroczystości.
 7. W następną niedzielę Mszą św. o godz. 1000 rozpoczniemy parafialną Uroczystość Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do 4 ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszone są Róże Żywego Różańca. Ołtarz I – Róże Św. Anny, Św. Elżbiety, Św. Jadwigi Król., Św. Heleny . Ołtarz II – Róże Św. Brata Alberta, Św. Maksymiliana, Św. Agaty. Ołtarz III – Róże Św. Antoniego, Bł. Jana Balickiego, Św. Faustyny. Ołtarz IV – Róże Św. Józefa Pelczara, Św. Judy Tadeusza, Św. Katarzyny. Odpowiedzialni Zelatorzy Róż, proszeni o kontakt z P. Kościelnym.
 8. Jak co roku w naszej parafii organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała – wyjazd o godz. 1630 z pod kościoła – zapisy u Pana Kościelnego do dzisiaj – cena przejazdu – 20 zł.
 9. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4 – 15 lipca. Informacje i zapisy u Ks. Tomasza Podolaka w Sanockiej Farze.
 10. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia w ramach corocznej akcji, dzisiaj kwestuje przy naszym kościele z przeznaczeniem naszych ofiar na zakup nowego sprzętu medycznego
  i prace remontowe w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku.
 11. Wszystkich zainteresowanych tematem trzeźwości OO. Franciszkanie zapraszają na spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w dniu 16 czerwca o godz. 1830.
 12. Ruch Światło – Życie i Odnowa w Duchu Św. zapraszają na Wieczór Uwielbienia na placu zamkowym w Sanoku w sobotę 17 czerwca o godz. 1930.
 13. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Śpiewnik na procesje Bożego Ciała” – jest też informacja o możliwości pobrania go na smartfony.

Intencje zbiorowe:

W intencji Ks. Roberta i Rycerstwa Niepokalanej 12.06 – o godz. 1800.
W intencji Ks. Ireneusza od Odnowy w Duchu Św. – 14.06 – o godz. 1800.
W intencji KSW – 16.06. o godz. 1800.
W intencji Róży Św. Brata Alberta – 18.06. o godz. 830.

Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych
w minionym tygodniu z naszej parafii:
śp. Wiesław Janowicz z ul. Dembowskiego
śp. Sabina Kogut z ul. Cegielnianej.
Wieczne odpoczywanie…

10 czerwca 2017|