Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

15 czerwca 2014 roku                  

  1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 1615. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii wielkanocnej.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej domy prywatne. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Taca dzisiejsza na potrzeby parafii – docieplenie stropu kościoła. Serdecznie dziękujemy mężczyznom z naszej parafii i młodzieży ze Szkoły Budowlanej, którzy pracowali przy rozładunku styropianu i wynoszeniu go na strych kościoła. Bóg zapłać.
  3. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych.
  4. W tym tygodniu uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. „Boże Ciało”. Główna Msza św. w naszym mieście będzie sprawowana w naszej świątyni o godz. 1000. Po niej procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Zapraszamy wszystkich parafian do wyrażenia swojej wiary w obecność Pana Jezusa w znaku Eucharystii przez uczestnictwo w procesji. Zapraszamy dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatów i dzwonienia – w strojach komunijnych. Pozostałe Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. o godz. 1130 której nie będzie. O przygotowanie ołtarza przy ul. J.P. II. Proszona jest Akcja Katolicka.
  5. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół świątyni po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy także dzieci w strojach komunijnych.
  6. Z tej racji, że główna uroczystość Bożego Ciała będzie w naszej parafii w tym roku rezygnujemy z procesji po naszym osiedlu. Natomiast uroczysta procesja wokół świątyni będzie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1000
  7. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Pan idzie z Nieba” – czyli historia uroczystości Bożego Ciała.

Intencje:

  • Msza św. za śp. Dariusza Knurek int. od kol. i kol. ze Stomilu z Dywizji Motoryzacji 20.06. o godz. 700.
  • Msza św. za śp. Jerzego Surowiak int. od sąsiadów 18.06 o godz. 700.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Kazimierz Łach z ul. Sadowej. Wieczne odpoczywanie. …

14 czerwca 2014|