Twoja róża u świętej Rity w Cascii

Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę i prosić Ją o pomoc we wszystkich życiowych trudnościach, możesz ofiarować Jej czerwoną różę. Jest to możliwe poprzez włączenie się w akcję „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Zgłoszenia można nasyłać do 5 maja 2019 roku. 

Jeśli chcesz, by 22 maja 2019 roku – w dzień wspomnienia św. Rity – Twoja róża została przekazana do Sanktuarium św. Rity w Cascii, wystarczy dołączyć do akcji „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. To już ostatnia chwila, bo zgłoszenia przyjmowane są do 5 maja 2019 roku. Każdy uczestnik kampanii otrzyma również bezpłatny film „Święta Rita – święta od spraw trudnych i beznadziejnych”.

Udział w akcji daje też możliwość przekazania swojej intencji św. Ricie. – Może to być np. prośba o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu lub o opiekę nad swoją rodziną. Możesz też podziękować za wszelkie łaski, jakie wyprasza dla Ciebie św. Rita. Jeśli tylko chcesz, my 22 maja 2019 roku ofiarujemy je z prośbami i podziękowaniami pozostałych uczestników akcji w Sanktuarium św. Rity w Cascii – podkreśla Paweł Momro, organizator akcji.

Nie bez powodu o św. Ricie mówi się też „Święta od Róż”. Dla niej Bóg sprawił, że w czasie mroźnej zimy zakwitła róża, a po śmierci Jej ciało wydawało piękną różaną woń. Na pamiątkę tych cudów, podczas nabożeństw ku Jej czci, które odprawiane są 22. dnia każdego miesiąca w krakowskim kościele augustianów, ma miejsce obrzęd poświęcenia róż. Nieprzypadkowo właśnie z tym kwiatem jest związana akcja „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”.

 

Dołącz do akcji, podaruj św. Ricie różę! Termin zgłoszeń mija 5 maja.

 

Źródło: http://www.pch24.pl

5 maja 2019|