Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 sierpnia 2014 roku; Święto Podwyższenia Krzyża Świętego                   

 

 1. Dziś z racji Święta Podwyższenia Krzyża św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1615.
 2. Przypominamy, że wieczorna Msza św. w niedziele w naszym kościele o godz. 1700.
 3. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Cegielnianej 16 kl. III i IV. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.  Dziękujemy Róży św. Stanisława Kostki za ofiarę na kościół. Za tydzień taca przeznaczona na naszą świątynię. O planowanych pracach proboszcz poinformuje w następną niedzielę.
 4. W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 5. We środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych.
 6. We Czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci
  i młodzieży. Z tej racji zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież naszej parafii na Mszę św. o godz. 1800. O przygotowanie uroczystej liturgii proszone są grupy dziecięce i młodzieżowe z naszej parafii.  Od godz. 1700 w czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Zapraszamy na Adorację prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii w piątek na godz. 2000 do dolnego kościoła.
 8. Ponawiamy zaproszenie skierowane do dzieci, aby przychodziły na swoje spotkania w „Betanii” w każdą sobotę od godz. 1000.
 9. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXIV Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach od 20 do 27 września br. 21 września o godz. 19.00 w Kościele Chrystusa Króla zabrzmi arcydzieło muzyki religijnej Stabat Mater Rossiniego. Utwór ten wykonają Soliści, Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Domu Kultury lub przed koncertem w kościele.

10. Dnia 27 września organizowana jest pielgrzymka Róż Różańcowych do Dukli. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. płatne przy zapisie.

11. Dziękujemy za codzienne odmawianie różańca przed wieczorną Mszą św. w intencji uproszenia pokoju dla świata i naszej Ojczyzny. Zapraszamy parafian do włączenia się w tę modlitwę.

12. W dniu 17 września (środa) o godz. 1800 na Placu Harcerskim odbędzie się wieczornica z okazji 75 rocznicy 4 rozbioru Polski. Po wieczornicy Msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny.

13. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły pt.” Krzyż to klucz do Europejskiej Tożsamości”. Prosimy rodziców, aby czasami kupili „Niedzielę” dla młodzieży, gdzie ostatnimi czasy pojawił się specjalny dodatek dla nich.

Intencje:

 • Msza św.  o błogosławieństwo Boże dla Kręgów Rodzin św. Stanisława Kostki 18.09. o godz. 1800.
 • Msza św.za śp. Stefanię Krawiec int. od pracowników Drukarni „Piast Kołodziej” 20.09. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Zofia Peretiatko z ul. Sadowej, śp. Tadeusz Antolak z ul. Sadowej i śp. Zofia Ozubko z ul. Cegielnianej. Wieczne odpoczywanie.

14 września 2014|