Święto Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2014 roku; Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1630.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 3 kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Róży św. Heleny dziękujemy za ofiarę na ogrzewanie.  W następną niedzielę składka, na CO.
  3. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
  4. Jutro tj. poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w organizacji ferii zimowych dla dzieci z naszej parafii.
  5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy Świętej.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom, które przyjęły nas po kolędzie. Bóg zapłać. Dziękujemy również za składane z racji kolędy ofiary.
  7. W następną niedzielę, 19 stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji.
  8. Dnia 17 stycznia (piątek) organizujemy pielgrzymkę do Polańczyka do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 1730.
  9. Dzieci z naszego parafialnego duszpasterstwa „Betania” zapraszają raz jeszcze na Jasełka w następną niedzielę o godz. 1500, które tym razem przedstawią w podziemnej sali zamkowej.

10. W następną niedzielę po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych.

11. W piątek, 17 01. po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. – Trójek Klasowych.

12. W miniony piątek w naszej parafii na Białej Górze spalił się dom rodziny p. Wojnarowskich. Chcemy w tej trudnej chwili wspomóc poszkodowaną rodzinę, dlatego dzisiaj po Mszach św. i w następną niedzielę można będzie złożyć ofiarę do puszki, którą ministranci trzymają pod kościołem dla pogorzelców.

13. Przy wyjściu ze świątyni ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Zachęcamy do zapoznania się z dobra prasą religijną. Polecamy ciekawy artykuł pt. „Przez muzykę do Boga” – wspomnienie o śp. Wojciechu Kilarze.

Intencje:

Msza św.  w int. Róży Św. Sebastiana Pelczara 19.01. o godz. 830.
Msza św.  w int. Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej 13.01. o godz. 1800.
Msza św. za śp. Marię Król int. od koleżanek za szkół sanockich 15.01. o godz. 1800.
Msza św. za śp. Zofię Bluj int. od sąsiadów z ul. Dembowskiego, domy jednorodzinne 13.01. o godz. 1800, 14.01. o godz. 1800, 16.01. o godz. 1800, 18.01. o godz. 1800.
Msza św. w int. Róży Św. Weroniki 15.01 o godz. 1800.

12 stycznia 2014|