Święte Triduum Paschalne AD 2017

Święte Triduum Paschalne Jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągną chwałą zmartwychwstałego Pana. Nie są to dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce Śmierci i Zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tych uroczystościach. Młodzież prosimy o włączenie się w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz liturgii i adoracji. 

tri

Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja prywatna do 2300. Od godz. 2200 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św. oraz Młodzież. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. Od czwartku wieczorem do niedzielnego poranka Kaplica Adoracji N.S. będzie zamknięta.

Wielki Piątek: Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu tak że w sobotę. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy indywidualnie – najlepiej całymi rodzinami.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. – Gorzkie Żale i adoracja do godz. 2400. Kolejność i godz. adoracji podajemy na stronie internetowej parafii oraz są wywieszone w gablotach. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745. Różaniec od piątku o godz. 1715. Zbiórka Honorowej Straży Bożego Grobu w Wielki Piątek o godz. 1100 w dolnym kościele.

Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów od godz. 800 – 1400 co pół godziny oraz o godz. 1800.  W Sobotę 15 kwietnia – Burmistrz miasta Sanoka zaprasza mieszkańców Sanoka na śniadanie wielkanocne na Rynku miasta o godz. 1230.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed świątynią. Na sobotnią liturgię przynosimy świece w osłonach. Adoracja przy Bożym Grobie do 2200. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz 1845.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600 Pozostałe Msze św. o godz. 830, 1000, 1130, 1700. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645.

W poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645

8 kwietnia 2017|