ŚWIĘCENIA DIAKONATU w Archidiecezji Przemyskiej

 1 czerwca br., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji Przemyskiej miały miejsce święcenia diakonatu w trzech parafiach – w Leżajsku – Farze, w Pawłosiowie i w Krościenku Wyżnym.

W parafii pw. Św. Marcina w Krościenku Wyżnym k. Krosna na Mszy św. o godz. 1100 Ks. Bp Adam Szal udzielił święceń diakonatu 5 klerykom z przemyskiego Seminarium:

ŚWIĘCENIA DIAKONATU 1

  • Z parafii Zręcin,
  • Z Sanoka – z parafii pw. Chrystusa Króla,
  • Z Humnisk,
  • Z Baratkówki k. Dynowa
  • Z Krościenka Wyżnego.

Wśród przyjmujących święcenia był kl. Sebastian Lasota pochodzący z naszej parafii. Gratulujemy diakonowi Sebastianowi i polecamy Bożej Opiece, aby trwał w miłości do Pana Jezusa i każdego dnia wykuwał Jego oblicze na swoim sercu. Nowym diakonom składamy najlepsze życzenia i polecamy ich modlitwie wiernych.

Cieszmy się, i radujmy się, że w uroczystości tej wspaniałej uczestniczył nasz parafianin… Dziękujemy za to spotkanie z Chrystusem, za odnalezienie tej najpiękniejszej drogi dalszego życia, za odnalezienie największego z możliwych „skarbów”, którym jest nasz Bóg Jezus Chrystus!

Pozwól czcigodny Diakonie Sebastianie, że sparafrazujemy w tym miejscu słowa św. Pawła z dzisiejszego fragmentu Listu do Efezjan:

Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w Twoim sercu, abyś w miłość wkorzeniony i ugruntowany, wraz ze wszystkimi świętymi zdołał ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać, miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyś napełniony został całą Pełnią Bożą.

Niech Duch Pański rozpala Twoje serce do dalszej służby Bogu na drodze Towarzystwa Jezusowego, napełnia je radością i wszystkim, czego potrzebujesz.

ŚWIĘCENIA DIAKONATU 2 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 3 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 4 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 5 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 6 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 7 ŚWIĘCENIA DIAKONATU 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 czerwca 2014|