SPOTKANIE z ks. prof. DARIUSZEM OKO – już w piątek 8 maja

30 kwietnia 2015 roku; GENDER, JAKO ZAGROŻENIE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY i RODZINY; Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ks. Profesorem dr hab. Dariuszem Oko wszystkich parafian i zainteresowanych przyszłością polskiego społeczeństwa. Tematem przewodnim spotkania będzie „Gender, jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny”. Spotkanie odbędzie się 8 maja (piątek) o godz. 1845 w dolnym kościele. Specjalista, który zajmuje się badaniem ideologii gender został zaproszony przez naszą wspólnotę parafialną. Spotkanie w dużej mierze będzie poświęcone współczesnej rodzinie.

Rodzina jest czymś niezwykłym, dlatego powinna podlegać szczególnej ochronie. Dziś mamy do czynienia z frontalnym atakiem na nią. Masowa działalność gender, to jeden z głównych powodów, wiodących ku jej zniszczeniu.

Papież Franciszek, charakteryzując gender, mówił, iż jest on rodzajem „ideologicznej kolonizacji” o proweniencji demonicznej, zaś małżeństwa homoseksualne wprost nazwał dziełem szatana.  Nie dziwi fakt, że biskupi na całym świecie bardzo ostro występują przeciwko genderyzmowi.

Ks. profesor wyjaśni, na czym polega gender, skąd bierze się jego formuła oraz w jaki sposób atakuje pozostałe dziedziny i wartości życia.

Ks. prof. Dariusz Oko urodził się w 1960 roku. Kapłan archidiecezji krakowskiej, dr. Teologii oraz dr hab. filozofii, kierownik Katedry Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Przez 29 lat kapłaństwa zaangażowany równolegle w pracę naukową i duszpasterską (jako rezydent w parafiach polskich i zagranicznych). Przez 16 lat duszpasterz studentów. Od 18 lat duszpasterz służby zdrowia. Kształtując się, pielgrzymując i służąc wiernym ok. 10 lat spędził za granicą. Odwiedził ponad 40 krajów na 6 kontynentach. Najlepiej zna Niemcy, w których studiował i pracował przez 7 lat. Znany z działalności publicystycznej, medialnej zwłaszcza z krytyki teologii Drewermanna, homoherezji i ideologii gender.

Po konferencji słuchacze będą mogli zadać pytania księdzu profesorowi oraz nabyć autorskie książki wraz z pamiątkowym wpisem.

30 kwietnia 2015|