Słowo na powitanie Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Dziękujemy, że przybyłeś do Nas w znaku tej Figury z cudownej Groty Objawień, na Górze Gargano, we Włoszech. Oczami wiary widzimy i czujemy Twą prawdziwą obecność, pośród Nas.

Najwspanialszy, z Aniołów, Michale Archaniele, jak dobrze, że jesteś dziś w naszym kościele.  Z radością witamy Cię w podkarpackim królewskim mieście Sanoku, w parafii Chrystusa Króla.

Dziękujemy, że przybyłeś do nas z tak daleka, dziękujemy, że nawiedzasz nasze skromne progi.

DSC_9031

Oczekiwaliśmy i przygotowywaliśmy się na ten moment od dawna. Teraz możemy popatrzeć na Ciebie, na Twoje piękne oblicze ukryte w wizerunku tej przepięknej Figury i cieszyć się Twoją obecnością przez te trzy kolejne, święte dla nas dni.

Wędrujesz po Polsce, wsłuchujesz się w to, co ludzie mają Ci do powiedzenia. Nie są Ci obce żadne ludzkie sprawy: radości i nadzieje, obawy i smutki, ale też nieszczęścia i tragedie.

Tak, jak zapewne wszędzie, podobnie jest i u nas. Mamy, za co Bogu dziękować, mamy, czym się cieszyć, mamy, za co wielbić naszego Boga i Stwórcę.

Będziemy Ci o tym mówić, w czasie spotkań modlitewnych. Nam też nie brakuje różnych kłopotów, problemów i zmartwień.

Przychodzisz do nas pełen mocy i łaski. O Książę Bożych Anielskich Zastępów, wierzymy głęboko, że kiedy zwrócimy się do Ciebie o pomoc w walce z odwiecznym przeciwnikiem Naszego Pana i Boga, Jezusa Chrystusa, Ty zawsze jesteś obok Nas, aby okazać nam wsparcie i wybawić Nas z mocy złego…

Wskazujesz na Boga, jako źródło wszelkiego dobra, miłości, prawdy i piękna. Wiemy, że jeśli tylko nie zabraknie nam wiary możesz nam pomóc.

Z nadzieją, więc oczekują chorzy i starsi na spotkanie z Tobą, żeby Cię prosić o uzdrowienie i umocnienie w chorobie.

Czekają mieszkańcy naszej Parafii Chrystusa Króla, całego miasta Sanoka oraz jego podkarpackich okolic, byś uświęcił swoją obecnością tę świątynię, którą otwieramy dzisiaj, na oścież, dla Ciebie.

Czeka młodzież i czekają dzieci, by podbiec pod Twoje skrzydła i otrzymać Twoje błogosławieństwo.

Czekamy wszyscy, na uzdrowienie i uwolnienie nas od naszych słabości, zniewoleń, nałogów, depresji i zmartwień.

Dzisiaj stajemy przed Twym Anielskim obliczem i prosimy:

Otocz opieką nasze rodziny, wspieraj nas w pokonywaniu trudów codziennego życia, osłaniaj chorych i samotnych, tych, którzy utracili pracę, zmagających się z przeciwnościami dnia codziennego.

Błogosław i chroń dzieci od złego, młodzież od niewiary, a naszym Rodzinom pomóż trwać w miłości i jedności.

Zachowaj w nas ducha wrażliwości i gościnności. Chroń nas od pożarów, wypadków i wszelkich nieszczęść.

Bądź strażnikiem naszych decyzji, byśmy szukali dobra wspólnego, kierowali się Dekalogiem i byli wierni Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie…

Zanieś, prosimy, te nasze prośby przed oblicze Pańskie…

Umocnij nas w wierze a jednocześnie napełnij nas wiarą w Jedynego Boga – Boże, Ojcze, święć się Imię Twoje, bądź wola Twoja – komóż, jeżeli nie Bogu możemy z ufnością zawierzyć siebie, to On niech działa i troszczy się, … Któż, jak Bóg… nasz Stwórca, tylko On może wskazać nam cel i kres naszej ziemskiej podróży… Ty, o Wodzu Anielskich Zastępów zawierzyłeś Panu, bo „Któż jak Bóg”… i My zawierzamy jemu i oddajemy się bezgranicznie pod Jego panowanie…

Wiele osób pragnie przyjąć Twój szkaplerz, jako ochronę przed pokusami i działaniem złego ducha.

Chcemy wraz z Tobą, Święty Michale Archaniele podejść na mogiły naszych zmarłych i tam prosić, byś ich wprowadził do nieba, a nas pocieszył w tęsknocie za nimi.

Jak widzisz, nasze oczekiwania są duże, ale Twoja moc jest o wiele większa.

Cieszymy się, że jesteś.

Witamy Cię całym sercem i duszą, Święty Michale Archaniele w Parafii Chrystusa Króla.

O Wodzu, Wojsk Niebieskich!

Natchnij nas mądrością Ducha Świętego, abyśmy pełni mocy i wiary, z ufnością, kroczyli po ścieżkach Pana, głosząc jego chwałę.

Upraszaj łaski – nam wszystkim.

Światłem Chrystusa znacz każdą z dróg.

Niech w sercach naszych brzmią zawsze słowa:

BÓG ponad wszystko – Michael! Któż jak Bóg!

DSC_9094

Dziś witając Ciebie chcemy Ci powiedzieć:

Potrzebujemy Ciebie. Potrzebujemy Twojego wstawiennictwa, Twojej obecności. Znasz nasze rodziny. Oby nigdy w nich nie zabrakło prawdziwej miłości i zrozumienia. Prowadź nas drogą do Boga!

Święty Michale Archaniele – módl się za nami. Amen

 

2 listopada 2016|