Emisja filmu „BÓG NIE UMARŁ” w Sanockim Domu Kultury

23 marca 2015 roku; OGŁOSZENIE O FILMIE.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Wielebni Księża Proboszczowie, Drodzy Księża Wikarzy, czcigodni parafianie parafii pw. CHRYSTUSA KRÓLA.

Pragnę poinformować, że od piątku 27 marca do środy 1 kwietnia w Sanockim Domu Kultury będzie wyświetlany film „BÓG NIE UMARŁ„.

Może kogoś zdziwić a nawet zgorszyć propozycja wyjścia do kina w Wielkim Tygodniu. Jednak post, to nie tylko asceza, ale jak czytamy w księdze Iz 58 postem jest także zrywanie kajdanów zła, wypuszczenie wolno uciśnionych, stawanie w prawdzie, nie odwrócenie się od współziomków. I pewnie dlatego warto obejrzć ten film i zadać sobie zawarte w nim pytanie „CZY MAM ODWAGĘ BRONIC WIARY”, czy stać mnie na pozdrowienie znajomego słowami SZCZĘŚĆ BOŻE albo na przyznanie się w pracy do słuchania „RADIA MARYJA”.

Jako grupa inicjatywna osób zainteresowanych sprowadzaniem filmów katolickich do Sanoka nie mieliśmy wpływu na to kiedy SDK umieści ten film w swoim repertuarze i przede wszystkim cieszymy się, że to uczynili, zachęceni liczną widownią na filmie „Matteo”. Nie dajmy im powodu do zmiany nastawienia. Sprawmy, aby kino katolickie postrzegane obecnie jako kino niszowe stało się kinem kasowym, opłacalnym dla kin i twórców filmowych. Niech się kasjerzy cieszą z liczby sprzedanych biletów, a my cieszmy się z pozyskania jeszcze jednego narzędzia ewangelizacji.

Być może ktoś unikający parafialnych rekolekcji trafi na ten film, wyłączy na tę chwilę komórkę, oderwie się od płaskiej i dołującej coddzienności, i spojrzy inaczej na własne życie, na jego kierunek i cel…

Więcej o filmie:

http://bognieumarl-film.pl/

O tym filmie i paru innych wartościowych produkcjach można poczytać w piśmie „Dobre Nowiny”, które parę dni temu trafiło do kilku sanockich szkół.

 

—————————————————————————————————————
Bóg nie umarł
produkcja: USA, 2015
gatunek: dramat
27.III.2015 godz. 18.00 (piątek)
28.III.2015 godz. 17.00 (sobota)
29.III.2015 godz. 17.00 (Niedziela Palmowa)
30.III.2015 godz. 18.00 (poniedziałek)
31.III.2015 godz. 19.30 (wtorek)
01.IV.2015 godz. 18.00 (środa)

cena biletu – 14 zł
czas trwania:  1 godz.52 min.

http://sdksanok.pl/a/strona.php?dir=../kino&id=kino03-2015

 

—————————————————————————————————————

 

Serdecznie zachęcamy do umieszczenia skrótowej informacji w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych a szczegółów w gablocie, lub na stronie parafialnej.

Szczęść Boże!

Wojciech Winnik, tel. 720 054 078

Andrzej Pastuszczak

23 marca 2015|