REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE u Franciszkanów

06 października 2014 roku; Sanoccy Franciszkanie zapraszają na REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE; Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy franciszkańskiej parafii w Sanoku, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które zaplanowano na 17-19 października. Rekolekcje odbywać się będą w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku przy ul. Alei Szwajcarii 5. Rekolekcje Ewangelizacyjne są propozycją dla Ciebie, jeśli w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem, wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało, straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu.

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNERekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi, jako Panu. W grupach Odnowy traktowane są, jako rekolekcje inicjacyjne, przygotowujące do modlitwy o duchowe odrodzenie.

Od niego rozpoczyna się dalsza droga formacji. Rekolekcje Ewangelizacyjne są dla wszystkich. Dla wątpiących i ugruntowanych religijnie, dla poszukujących Boga i sensu życia i dla tych, którym wydaje się, że się nie zagubili. Każdy ma swoją drogę odkrywania miłości Boga. Rekolekcje Ewangelizacyjne są ponadto w swej metodzie sięga apostolskiego kerygmatu. To głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. „Bóg jest Miłością” – czym są dla Ciebie te słowa? Niewiele znaczącą formułką, hasłem reklamowym głoszonym w kościołach, czy prawdą mającą realny wpływ na Twoje życie? Kim jest dla Ciebie Bóg? Kim Jezus Chrystus? Takich pytań nie zadajemy sobie często, raczej tylko przy wyjątkowych okazjach. Taka okazją będą na pewno wspomniane rekolekcje. Rekolekcje Ewangelizacyjne są propozycją dla ludzi, którzy szukają sensu życia, wątpią. Czy Bóg naprawdę istnieje, a jeżeli nawet, to czy interesuje się naszym życiem. A także dla tych, którzy chodzą do kościoła, ale raczej z przymusu niż z wewnętrznej potrzeby.

Dla tych, którzy religię i przykazania Boże przeżywają, jako ciężar, który bardziej odbiera wolność niż ją daje. Albo dla tych, którzy starają się realizować zasady wiary, ale są tym zmęczeni, bo widzą, że taka postawa utrudnia życie i mało daje radości. Wreszcie dla tych, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe i pragną bardziej osobistej relacji z Bogiem, prawdziwego doświadczenia Jego miłości. Jeżeli któreś z tych zdań mówi o Tobie, spróbuj przyjść aby wziąć udział w rekolekcjach. Konferencje rekolekcyjne przeznaczone są dla każdego, niezależnie od stanu jego wiary. Mile widziane są osoby, które dotychczas miały niewiele wspólnego z Kościołem lub były do niego nastawione raczej nieufnie. Warto zobaczyć i usłyszeć coś nowego. Celem, do którego prowadzą rekolekcje, jest duchowe odrodzenie – spotkanie z Bogiem działającym, który pozwala naprawdę doświadczyć, że Bóg nas kocha, że jest Miłością.

Serdecznie zapraszamy w imieniu naszych sanockich franciszkanów.

10 października 2014|