PRZYSTANEK JEZUS 2013

03 sierpnia 2013 roku; Przygotowujemy się do podjęcia misji, którą po raz kolejny w bardzo świeży sposób przekazał nam Papież Franciszek: „Idźcie nie lękając się aby służyć”. Mamy wyjść na pole tegorocznego przystanku Woodstock, by głosić to, że Bóg jest Miłością. Bardzo poważnie potraktujemy też inne jego wezwanie, które wybrzmiało na zakończenie dni młodych „Idźcie zrobić duży hałas”. Chcemy zrobić dużo hałasu dla Jezusa. Przystanek Jezus to wielka okazja do ewangelizacji uczestników Przystanku Woodstock.

PRZYSTANEK JEZUS 2013Bóg jest dobry” – pod takim hasłem rozpoczęła się w niedzielę 28 lipca 14 edycja ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Potrwa do 4 sierpnia. Jej organizatorem jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina wraz z ks. Arturem Godnarskim. Na Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą przyjechało blisko 800 młodych ludzi z całej Polski, ale nie tylko, bo także z zagranicy. Mamy gości z Francji, Irlandii, Czech, Słowacji i z Niemiec.

Ideą Przystanku Jezus jest ewangelizacja młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock. Wczoraj przeżyliśmy piękne czuwanie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Podczas rekolekcji, które prowadzi bp Edward Dajczak, towarzyszy nam ogromna radość. Przystanek Jezus to ta młoda część Kościoła ewangelizująca zagubioną młodzież Woodstocku. Jesteśmy jednością i różnorodnością zarazem. Są z nami bp Dajczak, księża, bracia zakonni, siostry, młodzież świecka. Wspiera nas 20 biskupów z całej Polski. „Zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń przystankowych, na stronie przystanekJezus.pl mamy radio internetowe działające cały czas – mówi rzecznik prasowy Robert Kościuszko. – Możecie nas odwiedzać i słuchać. Prosimy o modlitwę. Przystanek Jezus jest inicjatywą organizowaną przez młodych i skierowaną do młodych. Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła.

Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy byćczasemimiejscemzatrzymania się, przystankiem w pędzie życia. Przystankiem spotkania, Przystankiem Jezus…, bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret! Nie jesteśmy kosmitami z UFO, jesteśmy normalni, jak inni młodzi ludzie, ale spotkaliśmy Jezusa na drodze naszego życia, niektórzy właśnie na Woodstocku i nasze życie nabrało innych kolorów – tym chcemy się dzielić. Nie chcemy nikomu wciskać kitu. Wiemy, że Jezus jest realny – tu i teraz – i to On zmienia nasze życie na lepsze niż było i niż teraz jest. Przystanek Jezus” jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną, do udziału w której zaproszona jest młodzież pełnoletnia (ukończone 18 lat) formująca się w ciągu roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych. Celem inicjatywy jest służba ewangelizacyjna na rzecz młodzieży przyjeżdżającej na Przystanek Woodstock. Organizatorem Przystanku Jezus jest Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na pewno nie jest, nigdy nie był, i nigdy nie będzie imprezą konkurencyjną do Przystanku Woodstock; nie jest też odrębnym festiwalem; jest gwarancją, że Jezus chce dać Tobie Nowe Życie.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

3 sierpnia 2013|