POSŁUGA PAPIEŻA FRANCISZKA

08 marca 2014 roku; PODZIĘKUJMY BOGU ZA APOSTOLSKĄ POSŁUGĘ PAPIEŻA FRANCISZKA; Wyrazy wdzięczności dla papieża Franciszka nadsyłane z całego świata z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego publikuje uruchomiona właśnie specjalna strona internetowa. Inicjatywa ma być osobistym prezentem dlapapieża ludzi”. Strona internetowa publikuje wszystkie wyrazy wdzięczności dla papieża, które przesyłane są za pomocą serwisu społecznościowego Facebook lub Twittera.

POSŁUGA PAPIEŻA FRANCISZKAJak zapewniają twórcy przedsięwzięcia, wszystkie życzenia zostaną osobiście dostarczone papieżowi Franciszkowi w czwartek 13 marca 2014, w dniu rocznicy jego pontyfikatu. Uruchomiona strona jest także wizytówką kampanii, która ma motywować ludzi, aby nie ograniczali się do „okazywania wdzięczności papieżowi tylko poprzez słowa, ale również przez wykonywanie gestów służebnych na rzecz potrzebujących”.

„Mamy nadzieję, że strona internetowa będzie dla wszystkich odwiedzających wezwaniem do służenia innym.

  • Jednym z najsilniejszych przesłań papieża Franciszka jest to, by nie skupiać się na sobie samych, ale na innych” – zaznacza jedna z inicjatorek z grupy „Lindo Lio” z Buenos Aires.

Będąc częścią Kościoła, musimy wyjść na ulice i otworzyć się na świat, zrezygnować ze zła i cieszyć się z dobra, dzieląc się z innymi naszą wiarą.  Jak podkreślono w nadesłanej deklaracji wstępnej, strona www.GrazieFrancisco.com  chce dotrzeć nie tylko do wiernych Kościoła katolickiego, ale do wszystkich osób, które cenią duchową opiekę papieża Franciszka.

  • „Franciszek jest papieżem, który jest uznawany za zjawisko światowe, a podziw dla Niego wykracza poza treść tego, co On głosi.
  • Jego pokora i nawoływanie do służenia innym uczyniły z Niego ikonę w ciągu niespełna roku od początku pontyfikatu” – napisano.

Strona działa w ośmiu wersjach językowych. Zamieszczane są tu wiadomości w językach hiszpańskim,, angielskim, francuskim, włoskim, portugalskim, polskim, niemieckim i arabskim. Znajduje się na niej licznik wiadomości, oraz zegar odliczający czas do dnia rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka, a także film wideo z Ojcem Świętym. Wpisy publikowane na stronie www.GrazieFrancesco.com  pochodzą z wiadomości, które zostały przesłane za pomocą Facebooka lub Twittera przy użyciu tzw. hashtagu. „Lindo Lío” jest otwartą grupą młodzieży, której celem jest upowszechnienie kultury służenia i miłości promowanej i ucieleśnianej przez papieża Franciszka.

Podziękuj Franciszkowi – Link na stronę: www.GrazieFrancesco.com

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

 

8 marca 2014|