PODZIELMY SIE RADOŚCIĄ

04 sierpnia 2014 roku; „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”; Wystartowała kampania społeczna „Podzielmy się radością”. Po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce przeprowadzona zostanie na charytatywnej platformie internetowej – www.aukcjecaritas.pl. Pierwszą licytację rozpoczął Metropolita Poznański, a otworzyła ją grafika przedstawiająca Belweder przekazana przez Parę Prezydencką Annę i Bronisława Komorowskich z ich własnoręcznym podpisem.

PODZIELMY SIE RADOŚCIĄGłównym celem pierwszej z wielu planowanych licytacji pn. „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.

Licytowane będą nie tylko tornistry i pomoce szkolne, ale także posiłki, obuwie sportowe. Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Metropolity Poznańskiego ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, którego wsparły postaci z życia publicznego, w tym aktor Maciej Musiał, żużlowiec Jarosław Hampel czy skoczek narciarski Kamil Stoch. Caritas naszej parafii włączając się we wspomniana akcję będzie zbierać ofiary na wyposażenie tornistrów najbardziej potrzebujących z naszej parafii dzieci. Jeżeli ktoś woli zamiast wsparcia finansowego dokonać zakupu przyborów szkolnych, prosimy je złożyć w zakrystii lub w kancelarii w tym lub w przyszłym tygodniu. Caritas w Polsce, jako jedna z największych i najstarszych organizacji pomocowych cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród polskiego społeczeństwa. Caritas szczególną troską otacza tych najbardziej potrzebujących, dlatego po raz pierwszy w swej historii nowo powstałą internetową platformą charytatywną – www.aukcjecaritas.pl chce wspomóc Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, prowadzoną już od czterech lat. W tym czasie udało się rozdać w całej Polsce kilkanaście tysięcy wyposażonych wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci, w tym dla 8 tys. małych powodzian w latach klęsk żywiołowych.

Platforma charytatywna ma pomóc urzeczywistnić realną ideę pomocy w nowej interaktywnej odsłonie. Pomysłodawcą, organizatorem i liderem pilotażowej kampanii internetowej „Podzielmy się radością”, w ramach, której przeprowadzona zostanie Akcja „Tornister pełen Uśmiechów” jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Świadcząc regularnie i efektywnie pomoc, jako pierwsza Caritas w Polsce, poznańska Caritas postanowiła otworzyć się na zupełnie nowe technologie i możliwości, udowodnić, że współczesny Kościół w Polsce też potrafi działać i pomagać, w równie nowoczesny i skuteczny sposób, jak czynią to inne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz drugiego człowieka.

Jak pomagać?

Możesz wesprzeć pierwszą organizowaną w ramach kampanii „Podzielmy się radością” akcję „Tornister pełen Uśmiechów” na parę sposobów, przede wszystkim licytując w naszych aukcjach – każdy licytujący otrzyma specjalne podziękowania i to, co bezcenne – radosny uśmiech i ogromną wdzięczność najmłodszych podopiecznych Caritas. Głównym celem pierwszej internetowej akcji „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.

Nasze aukcje:

Wirtualny Tornister

Tornister to nie tyko schronienie dla książek, zeszytów i innych skarbów każdego ucznia – może kryć w sobie całe mnóstwo uśmiechów złapanych podczas całego dnia: gdy maluch pakuje kanapki przygotowywane rano przez mamę, gdy wyjmuje z niego strój na długo wyczekiwane lekcje w-fu, gdy chowa tajne karteczki przekazywane sobie podczas lekcji z kolegami. Wiele dzieci nie ma takiego tornistra, a dzięki tobie mogą spełnić się ich małe marzenia.  Kupując plecak sprawisz, że trafi on do potrzebującego ucznia, a ty otrzymasz od nas specjalne mailowe podziękowania, olbrzymią satysfakcję i to co bezcenne – uśmiech naszych małych podopiecznych. Plecaki kupione z pieniędzy uzbieranych na aukcji będą miały wszystko to, co niezbędne – usztywnione plecy, regulowane szelki, tak żeby plecak pasował na ramiona każdego ucznia oraz solidny zamek błyskawiczny, który chroni książki i zeszyty. W bocznych kieszonkach będzie też miejsce na „małe, co nieco”.

Niezbędnik

Zeszyty, w których znajdą swoje miejsce pierwsze literki i skomplikowane obliczenia, długopisy, którymi będą pisane odpowiadania, zadania domowe i nowe angielskie słówka, kredki do pokolorowania rysunku na plastyce i narysowania laurki dla rodziców, pisaki do podkreślania tematów i wpisywania się w pamiętniku koleżanki – niezbędnik kryje w sobie to, czego nie może zabraknąć w plecaku żadnego ucznia. Kupiony przez Ciebie szkolny przybornik trafi do jednego z uczniów, którzy potrzebują Twojej pomocy. W zamian otrzymasz od nas specjalne mailowe podziękowania, ogrom wdzięczności i uśmiech naszych małych podopiecznych.

Posiłek dla ucznia

Zapamiętywanie sposobów rozwiązywania matematycznych zadań i skomplikowanych zasady ortografii pochłania naprawdę dużo energii.  Organizm ucznia, który aktywnie spędza każdy dzień przyswajając nowe informację i bawiąc się z przyjaciółmi, potrzebuje wielu cennych składników mineralnych, które kryją się w zbilansowanych posiłkach. Niestety wielu uczniów w Polsce nie ma szans nawet na jeden ciepły posiłek w ciągu dnia.  Możesz to zmienić kupując miesięczny karnet dla jednego z uczniów – obiady wydawane będę w szkołach albo świetlicach współpracującymi z danymi diecezjami.  W zamian otrzymasz od nas mailowe podziękowania i ogrom wdzięczności naszych podopiecznych.

Buty dla małego sportowca

Bieganie, skakanie, granie w piłkę i w dwa ognie to porcja ruchu, która jest niezbędna dla zrównoważonego rozwoju dzieci w wieku szkolnym. Przyzwyczajenie maluchów do ruchu to gwarancja, że w późniejszym wieku także będą tęsknić za sportem, łatwiej będzie im zachować sprawność fizyczną, czy uniknąć deformacji kręgosłupa, która jest coraz częstszym schorzeniem wśród uczniów spędzających zdecydowanie za dużo czasu przed komputerem. Po wydatkach związanych ze szkolną wyprawką rodzicom często nie starcza już pieniędzy na poniesienie dodatkowych kosztów, a para sportowych butów pozwoli zarówno chłopcom jak i dziewczynkom odnaleźć radość płynącą z uprawiania sportu. Zostań ambasadorem sportu wśród naszych podopiecznych – kup sportowe buty dla jednego z nich, a w zamian otrzymasz od nas specjalne mailowe podziękowania i uśmiech małych sportowców!

Opracowano na podstawie publikacji za strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

15 sierpnia 2014|