Pielgrzymka po Relikwie do Krakowa – Łagiewnik

W zimny i mglisty poranek, w sobotę 23 marca 2019 roku, grupa Parafian z Parafii Chrystusa Króla w Sanoku, wyruszyła autokarem wraz z Ks. Proboszczem Andrzejem do Krakowa – Łagiewnik, po nową Parafiankę, Św. Siostrę Faustynę Kowalską w Relikwiach Świętych. Podróż przebiegała bardzo spokojnie, bezpiecznie przy wprawnej ręce i oczach kierowcy Kamila. Pierwsze kroki skierowaliśmy do nowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na modlitwę. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego i Grobu Św. Faustyny. Tutaj nasz Rodak Ks. Janusz Zajdel wraz ze swoimi Parafianami z Potoku, odprawiał Mszę Święta też przybywając po Relikwie Świętej. O godz. 10 tej, Ks. Proboszcz Andrzej Szkoła w Asyście drugiego Rodaka Ks. Pawła Hałasa, rozpoczął Mszę św. dziękczyną. Jedna z Sióstr Miłosierdzia wręczyła Ks. Proboszczowi piękny Relikwiarz „Iskra Miłosierdzia” z ziemskimi szczątkami Śiostry Faustyny.( są to Relikwie Pierwszego Stopnia tzn. Kość) Wielkie wzruszenie opanowało pielgrzymów. Po uroczystej Mszy Św. wszyscy ucałowali Reliwie znajdujące się przy Grobie Św. Faustyny, potem zbiorowe zdjęcie z „ Nową Parafianką”.
W kaplicy Św. Faustyny w Sanktuarium wysłuchaliśmy krótkiej opowieści siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia o św. Faustynie. Zwiedzaliśmy i modliliśmy się w przepięknych Kaplicach wielu świętych.
Potem wyjechalismy do Centrum Św. Jana Pawła II. W Kaplicy Kapłańskiej,gdzie przy płycie z Grobu Papieża pochodzącej z Bazyliki Watykańskiej i rekikwiarzu oddalismy hołd Św. Janowi Pawłowi, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podzwialiśmy przepiekne mozaiki i relikwie związane z życiem Św.Jana Pawła II i innych świetych.
Był to piękny dzień nie tylko pod względem pogody a było bardzo ciepło, jak w letni dzień, a to przecież marzec, ale i bogate przeżycia duchowe. Przebywanie w tak pięknym otoczeniu wraz ze Św. Papieżem -Rodakiem to niezapomniane!!! W drodze powrotnej w ramach niespodzianki, wstąpiliśmy do Kościoła w Nowej Hucie. Tu odmówilismy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 15 tej. Obejrzeliśmy kościół, słynną Arkę, który powstał w czasie budowy miasta Nowa Huta, czyli okres głębokiego komunizmu. Kamień węgielny poświęcił kardynał krakowski ks.bp Karol Wojtyła, a wnętrza kościoła nie przypominają obiektu sakralnego w tradycyjnym rozumieniu, budzi mieszane uczucia.
Wszyscy szczęśliwi i bardzo uduchowieni dziekujemy Ks. Proboszczowi Andrzejowi Szkole za zaproszenie na tę pielgrzymkę. Niech Św. Faustyna ma Go i wszystkich Parafian w swojej opiece, Dziękuję również Pani, która robiła zdjęcia i udostępniła na naszą stronę, ale z wrażenia nie zapytałam nawet o imię? Bóg Zapłać!

29 marca 2019|