Pielgrzymka do Medjugorie

04 sierpnia 2013 roku; Pielgrzymka do Medjugorie – miejsca gdzie „Niebo dotyka Ziemię”. W dniach 13 – 20 lipca b.r. grupa parafian wraz z Ks. Proboszczem Andrzejem Szkołą odbyła 7-dniową pielgrzymkę do Medjugorie, wioski położonej w Bośni i Hercegowinie.  Medjugorie to niezwykłe miejsce, pełne modlitwy i pokoju. Każdy z nas otrzymał tu od naszej Mateczki wiele duchowych darów, a owoce tej pielgrzymki będą dopiero dojrzewać i pojawiać się w naszym życiu. Maria prosi o naszą współpracę w Bożym dziele zbawienia. Prosi, by modlić się sercem.

Pielgrzymka do Medjugorie

Modlitwa, która jest tylko wypowiadana ustami albo jest nieustanną prośbą i żądaniem, nie jest miła Bogu. Na modlitwie najpierw mamy szukać Boga dla Niego Samego, mamy Go uwielbiać, kochać, wychwalać i mamy nieustannie przemieniać nasze życie.

Matka Boża w Medjugorie – mówi – „ JESTEM KRÓLOWĄ POKOJU ”

Wielu ludzi kwestionuje objawienia w Medziugorie, wyśmiewa je, krytykuje za marketing, ciągle domaga się potwierdzenia ich autentyczności przez Watykan. Ale Maria nie prosi o nic, co wprowadzałoby zamęt w naszą wiarę, mogłoby zagrażać, burzyć nasz spokój. Prosi, byśmy kochali Boga i odkrywali Go we wszystkim, co nas otacza i zawsze pozostawali w postawie uwielbienia wobec Niego. Daje nam broń przeciw Goliatowi. Tą bronią są: modlitwa, post, Eucharystia, spowiedź, czytanie Słowa Bożego. Spełniając prośby Mateczki, możemy tylko wejść na drogę osobistego przeistoczenia, wzrastania i zbliżania się do Boga. Czy dalej potrzeba nam szukać dowodów na autentyczność Objawień? Myślę, że w sercach wielu z nas już teraz rodzi się pragnienie powrotu do miejsca, gdzie NIEBO DOTYKA ZIEMI.

Reportaż z Pielgrzymki do Medjugorie – lipiec 2013 roku

Opracowała Marzena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 sierpnia 2013|