PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

27 czerwca 2015 roku; W dniach od 19 do 20 czerwca 2015 roku odbyła się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wczesnym rankiem w dniu 19 czerwca 2015 r., członkowie  Akcji Katolickie przy naszej Parafii wraz z sympatykami, wyruszyli na XX Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy. Hasłem tegorocznego spotkania było „ UFNI W OPIEKĘ MARYI”. Po drodze odwiedziliśmy Kalwarię Zebrzydowską, miejsce do którego pielgrzymował, już od 9 roku życia Karol Wojtyła. Jak powiedział później, Papież Jan Paweł II, tu zrodziła się miłość do Matki Najświętszej i „TOTUS TUUS” Maryjo.

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘPo modlitwie w kaplicy Cudownego Obrazu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz zwiedziliśmy to przepiękne sanktuarium.  Następnie po krótkiej podróży udaliśmy się do Wadowic, rodzinnego miasta Świętego Papieża.

Tutaj w domu, w którym mieszkał do osiemnastego roku życia, gruntownie odremontowanym, a właściwie nowo zbudowanym, zwiedziliśmy Muzeum jego pamięci. Muzeum projektu Barbary i Jarosława Kłaputów, oczarowuje wspaniałą kompozycją, mnogością pamiątek, zdjęć, nagrań kazań, modlitw i przemówień. Można podnieść słuchawkę, nacisnąć monitor i posłuchać, przypomnieć sobie głos Świętego Papieża. Wspaniałe wrażenia, polecam wszystkim, którzy kochają naszego Wielkiego Polaka.

Po modlitwie w Bazylice Wadowickiej udaliśmy się do Częstochowy. Wieczorem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej, Ks. Bp. Marka Stolarczyka. Następnego dnia o godź. 5,30 uczestniczyliśmy w śpiewie Godzinek oraz  z wielkim wzruszeniem w odsłonięciu Cudownego Obrazu Czarnej Madonny, naszej Matki i Królowej Polski, oraz we Mszy Świętej. Po śniadaniu udaliśmy się na Jasnogórskie Wały, gdzie nasz Ks. Proboszcz poprowadził bardzo wzruszającą Drogę Krzyżową.

Następnie członkowie Akcji udali się do Katedry, skąd wszyscy pielgrzymi przeszli w procesji na Jasną Górę.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Św. odprawiona na Szczycie Jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Stolarczyk, Asystent Krajowy Akcji Katolickiej.  Ksiądz biskup nawiązał w niej do sobotnich  czytań.

„Myślę, że w świadectwie św. Pawła zawiera się ta niesamowita zachęta, a jednocześnie zaproszenie do tego, aby każdy z nas potrafił stanąć z otwartością serca, z wrażliwością naszego życia i naszej wiary, doceniając to, co na zewnątrz, to, co nas jednoczy, to, co sprawia, że znamy siebie, widzimy siebie, że potrafimy rzeczywiście cieszyć się i dziękować za wspólnotę, którą tutaj tworzymy; nie tylko z tymi tutaj obecnymi, ale z tymi, którzy zostali w naszych diecezjach, w naszych parafiach, ale są razem z nami w tym dziele, które podejmujemy. Abyśmy potrafili stanąć z wdzięcznością, delikatnością, z pokorą, wobec tych tajemnic, które Pan Bóg już wpisał w nasze życie, które niesiemy, które sprawiają, że dzisiaj w tej wspólnocie wiary jesteśmy razem. I każdy z nas  podejmując ten dar wspólnoty, próbuje również otwierać swoje serce na to, aby być również w życiu brata i siostry, w tym wszystkim, co będzie źródłem radości i wesela, ale i w tym wszystkim, co będzie towarzyszeniem w cierpieniu i trudzie wytrwania na drogach miłości i wiary”.

Na zakończenie Mszy św. Halina Szydełko odczytała Akt Zawierzenia Matce Bożej, całej Akcji Katolickiej.

Podczas tego pielgrzymowania towarzyszył nam Święty Jan Paweł II, dlatego w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Centrum Jana Pawła II. Jest ono, co roku coraz piękniejsze, i ciągle coś nowego, teraz jest wystawiona sutanna Jana Pawła II z dnia zamachu/ niesamowite przeżycie/ oraz stare i nowe sanktuaria Miłosierdzia Bożego, w Krakowie-Łagiewnikach.

Pełni ogromnych przeżyć i wrażeń około godź. 22,00 wróciliśmy do swoich domów. Dziękujemy serdecznie Ks. Asystentowi Prałatowi Andrzejowi Szkole, za opiekę duchową i do zobaczenia na następnej pielgrzymce. Wspominała: Teresa 

27 czerwca 2015|