Oferta pielgrzymkowa do Ziemi Świętej 2020r.

TERMIN: 18 – 25.01. 2020


CENA: 990 PLN +630 USD

NIE UJĘTE W CENIE:
– dojazd i powrót z lotniska
– dopłata do pokoju jednoosobowego:190 USD/os.
– napoje do posiłków
– wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”,
– taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, ryba św. Piotra: 130 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela – opłata obligatoryjna

CENA OBEJMUJE:
– przelot samolotem Rzeszów-Tel Aviv-Rzeszów
– ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony o choroby przewlekłe + OC na miejscu,
– przejazdy klimatyzowanym autokarem
– opiekę przewodnika polskojęzycznego
– zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (*) ze śniadaniem i obiadokolacją
– pokoje 2-3 osobowe z łazienką
– wjazd taksówką na Górę Tabor
– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

Dzień 1, sb. POLSKA – TEL AVIV

Przylot do Tel Aviv, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, ndz. EIN KAREM – YAD VASHEM – G. SYJON
Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3, pn. G. OLIWNA – BETLEJEM
Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Kościół In Galicantu Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 4, wt. WADI QELT – JERYCHO KACAR EL JAHUD – MORZE MARTWE – QUMRAN – BETANIA
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd do Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5, śr. JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6, czw. CEZAREA – HAJFA – G. TABOR – KANA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

Dzień 7, pt TABHA – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – NAZARET
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacji ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

Dzień 8, sb TLV – ODLOT
Śniadanie lub wczesne śniadanie w postaci ciastek, kawy i herbaty. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Rzeszowa o godzinie Zakończenie pielgrzymki.

Zgłoszenia przyjmuje do 15 września:
ks. Jacek Michno, tel. 604412026, onezym@wp.pl
Zaliczka po zgłoszeniu uczestnictwa w wysokości 990 zł. podczas spotkania z przedstawicielem biura podróży.
Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu (np. min do 25.08.2020)

27 sierpnia 2019|