NIEDZIELNY występ CHÓRU NICOLAUS u Chrystusa Króla

11 marca 2015 roku; W najbliższą niedzielę tj. 15 marca 2015 r. w naszym kościele zamiast Gorzkich Żali o godz. 16,00 wystąpi chórNicolausz Kraczkowej. Chór wraz z orkiestrą kameralną, wykona REQUIEM” Mozarta. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert. Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyt z repertuaru chóru „Nicolaus”. Mamy szczególną okazję gościć znamienity CHÓR z wybitnymi wykonawcami, który w czasie niedługiej swojej historii zasłynął przepięknymi wykonaniami zarówno w kraju, jak i za granicą – zapraszamy serdecznie – ks. Proboszcz Andrzej Szkoła – nie prześpijmy tej unikalnej możliwości uczestnictwa w uczcie, jaką będzie występ naszych czcigodnych gości z Kraczkowej.

„NICOLAUS” – Chór i Orkiestra Kameralna to zespół, którego powstanie zapoczątkowała rozmowa Dyrygenta Zdzisława Magonia z Ks. Mieczysławem Biziorem Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej. Dnia 2 października 2004 rozpoczęła się historia nowego kraczkowskiego zespołu.

W pierwszym roku swej działalności Chór liczył 18 osób, a na przełomie lat 2005/2006 jego skład powiększył się do 46 osób, co zainspirowało Dyrygenta do sięgnięcia po większe niż pieśni formy muzyki chóralnej. Główną motywacją była zbliżająca się I rocznica śmierci Jana Pawła II. Pomysł wykonania Mszy G-dur Franciszka Schuberta przy organach w kościele parafialnym w Kraczkowej, mimo ogromnych obaw chórzystów, okazał się tym właściwym. Jednak bieg zdarzeń i okoliczności postawiły przed prowadzącym zupełnie nowe zadanie, którego rozwiązaniem było utworzenie w marcu 2006 roku Orkiestry Kameralnej. Wspólne wykonanie koncertu „W Hołdzie Papieżowi Polakowi w pierwszą rocznicę śmierci” 2 kwietnia 2006 roku, w dodającej powagi i splendoru sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie, to początek nowego „oblicza” naszego zespołu.

Kolejne wykonania w pobliskich i znacznie oddalonych świątyniach, miedzy innymi: Krakowie-Łagiewnikach w Zakopanem na Krzeptówkach, Zakopanem – Olczy, nagranie pierwszej płyty CD będącej zwieńczeniem cyklu siedmiu koncertów sprawiły, że wzrosło zainteresowanie wśród osób chętnych do pracy w zespole. Powiększony skład orkiestry oraz sprawność wokalna chóru pozwoliły przygotować kolejne dzieło F. Schuberta – Mszę C-dur, której fragmenty zaprezentowane zostały już w październiku 2006 roku w Muzeum Zamku w Łańcucie, na wernisażu Międzynarodowej Wystawy Fotografii Arturo Mari i Adama Bujaka zatytułowanej „W drodze do domu Ojca”, rozpoczynającej wędrówkę po Polsce z okazji Dnia Papieskiego.

Całość historii CHÓRU można wzgłębić bezpośrednio na stronie internetowej: http://chornicolaus.pl/o-nas/

Opracowano na podstawie materiału ze strony internetowej: http://chornicolaus.pl/

 

 

11 marca 2015|