Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

05 kwietnia 2015 roku

 

 1. Dziś pozostałe Msze św. o godz. 830, 1000, 1130,1700.
 2. Jutro Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 18a kl. I i II. Taca dzisiejsza na Seminarium Duchowne.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Następna Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przynosimy skarbonki z jałmużną postną i składamy do przygotowanych pojemników przy drzwiach świątyni. Od jutra rozpoczyna się oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. We środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w czasie, której składamy nasze prośby i podziękowania.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy rodziców dzieci z kl. III, celem omówienia rocznicy Pierwszej Komunii św.
 7. „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” to tytuł koncertu dedykowanego Św. Janowi Pawłowi II, który odbędzie się w naszym kościele 11 kwietnia(najbliższa sobota) o godz. 1830po Mszy św. W rocznicę kanonizacji i śmierci, wspólnie z sanockimi artystami podziękujmy za pontyfikat i dar wyniesienia na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka. Wystąpią sanockie zespoły: Grupa Dziecięca i Młodzieżowa „Betania” z naszej parafii, Chór dziecięcy ze Szkoły Muzycznej, Chór św. Cecylii z Posady, Chór z naszej parafii, Męski Chór od OO. Franciszkanów oraz Sanocki Chór Kameralny. Na ten wieczór przynieśmy świece. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do tego wspólnego dziękczynienia.
 8. Organizacja społeczna „Ziemia Sanocka dla Szpitala” w następną niedzielę będzie kwestować pod kościołem na zakup sprzętu medycznego i prace remontowe w Szpitalu Sanockim.
 9. Rodzina Wiktorka składa podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na operację dziecka.
 10. Burmistrz Sanoka, Starosta Sanocki, Wójt Gminy Sanok, Komitet Powiatowy Prawo
  i Sprawiedliwości w Sanoku, Sanocki Klub Gazety Polskiej oraz Związek Sybiraków zapraszają 10 kwietnia o godz.18 00 do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego na mszę święta w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie oraz ofiary katastrofy smoleńskiej. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej i krzyżem Golgota Wschodu
 11. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy bardzo ciekawy artykuły.

Intencje:

 • Msza św. w int. Akcji Katolickiej 9.04. o godz. 1800.
 • Msza św. za śp. Marka Zimnego int. od pracowników Przychodni przy ul. J.P.II. 9.04. o godz. 700.
 • Msza św. za sp. Jana Pawłowskiego int. od sąsiadów z ul Traugutta 12.04 o godz. 830.
 • Msza św. z Róży św. Faustyny o Boże Błog. 11.04. o godz. 700.
 • Msza św. z Róży błog. Jana Balickiego za śp. Józefa Mermer 8.04. o godz. 630.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła: śp. Zdzisława Żaczek z ul. Sadowej. Wieczne odpoczywanie…

4 kwietnia 2015|