NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ

13 kwietnia 2014 roku; NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ                    

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 18 kl. III i IV. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dziś zbiórka do puszek „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum Caritas w Krośnie. Przy stoliku z gazetami będzie wystawiony koszyk na żywność dla ubogich. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu złożyły Róże: Bł. Jana Balickiego, Św. Weroniki, Św. Andrzeja Boboli. Bóg zapłać.
 3. We środę, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch, na kanonizację J.P. II. Szczegóły u proboszcza.
 5. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE: Jaśnieje, jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągną chwałą zmartwychwstałego Pana. Nie są to dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce Śmierci i Zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tych uroczystościach. Młodzież prosimy o włączenie się w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz liturgii i adoracji.
 6. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Święta o godz. 18°°. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 2400. (dodatkowa kartka). W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św.
 7. Wielki Piątek: DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA. Obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w sobotę. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy indywidualnie, najlepiej rodzinami. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego — Gorzkie Żale i adoracja do godz. 2400.Kolejność i godz. adoracji wywieszone w gablocie. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
 8. Wielka Sobotapoświecenie pokarmów: od 800 – 1400 co pół godziny.
 9. Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19°°. Na sobotnią liturgię przynosimy świece. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22°°.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Rezurekcja! o godz. 6°°. Pozostałe Msza Święta o godz. 830, 1000, 1130. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św.  o godz. 17°°.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.

12. Kancelaria w tym tygodniu we wtorek po Mszy św. wieczornej.

13. Ogłoszenia społeczne …

14. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Zachęcamy do zapoznania się z dobrą prasą religijną.

Intencje:

 • Msza Święta za śp. Adama Borys intencja od koleżanek żony 21.04. o godz. 830 oraz od KSW w poniedziałek wielkanocny o godz. 1000.
 • Msza Święta za śp. Józefa Skubińskiego, intencja od sąsiadów 20.04. o godz. 1000.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła: śp. Janina Dąbrowska z Białej Góry. Wieczne odpoczywanie

13 kwietnia 2014|