Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

20.03.2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Padlewskiego  – domy prywatne. Dziękujemy Róży Rodzin św. Judy Tadeusza za ofiarę na witraż. Taca dzisiejsza na potrzeby parafii. Dziś przed świątynią kwesta na operację serca naszego parafianina Wiktorka Majcher.
 1. Zachęcamy do odsłuchania kazań, nauk z naszych Misji parafialnych. Są umieszczone na parafialnej stronie internetowej.
 1. Jutro spowiedź wielkopostna w naszej parafii w godz. 1400 – 1700. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później. We wtorek i środę spowiedź u O. Franciszkanów i we Farze przez cały dzień.
 1. Jutro o godz. 1800 Mszę św. odprawi O. Józef Witko w intencji o wewnętrzne uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy.
 1. W środę po mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. ZHP Hufiec Ziemi Sanockiej zaprasza na Harcerską Drogę Krzyżową po Górach Słonnych 23 marca (środa). Rozpoczęcie o godz. 16 przy Studzience Królewskiej na Białej Górze.
 1. Święte Triduum Paschalne: Jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągną chwałą zmartwychwstałego Pana. Nie są to dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale jest to obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce Śmierci i Zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tych uroczystościach. Młodzież prosimy o włączenie się w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz liturgii i adoracji.
 1. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja prywatna do 2300. Od godz. 2200 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. Od czwartku wieczorem do niedzielnego poranka Kaplica Adoracji N.S. będzie zamknięta.
 1. Wielki Piątek: Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu tak że w sobotę. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy indywidualnie – najlepiej całymi rodzinami.
  Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1800. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. – Gorzkie Żale i adoracja do godz. 2400. Kolejność i godz. adoracji podajemy na stronie internetowej parafii oraz są wywieszone w gablotach. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745.
 1. Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów od godz. 800 – 1400 co pół godziny oraz o godz. 1800. Burmistrz miasta Sanoka zaprasza na śniadanie wielkanocne na Rynek miasta w sobotę 26.03. o godz. 1300.
 1. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed świątynią. Na sobotnią liturgię przynosimy świece w osłonach. Adoracja przy Bożym Grobie do 2200. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz 1845.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600.
  Pozostałe Msze św. o godz. 830, 1000, 1130, 1700. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645.
 1. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1645.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” a w niej artykuł pt.: „Muzeum Rodziny Ulmów” – zachęcamy do lektury.

  Intencje zbiorowe:
  Msza św. z Róży św. Heleny – Wielka sobota o godz. 1900.
 2. W intencji naszych bliskich zmarłych: . Wieczne odpoczywanie …
19 marca 2016|