NABÓR WOLONTARIUSZY DO AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Trwa rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tych projektów. Także w Sanoku można jeszcze zostać wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, na śmiałków czekają jeszcze 3 miejsca. Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

12_grafika

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest jej siostrzanym projektem i od 14 lat zajmuję się pomocą dzieciom, które mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

Bez wolontariuszy, nie ma Paczki i Akademii.

16_grafika

Wolontariusze Akademii pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie w systemie 1 na 1. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary w siebie.

Wolontariat, który rozwija
– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce czy w Akademii, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.

19_grafika

– Akademia pozwoliła mi poznać fantastycznych ludzi – takich samych wariatów jak ja, którym się chce. Chce się wstawać rano, robić niesamowite rzeczy i przenosić góry – mówi Ania, SuperW Akademii z Pomorza. Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje – podkreśla.
Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl

W razie pytań zapraszam do kontaktu:
Artur Szlama, Lider Akademii Przyszłości w Sanoku
Numer telefonu: 781-539-924

14_grafika

Stowarzyszenie WIOSNA  – polska organizacja charytatywna, powstała w Krakowie w 2001 roku, o numerze KRS 00000 50905. Założycielem i prezesem stowarzyszenia jest ks. Jacek Stryczek. Od 2004 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Główne założenie Stowarzyszenia to propagowanie solidarności z potrzebującymi, pośredniczenie w organizowaniu pomocy i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego. W projektach „Stowarzyszenia WIOSNA” najważniejsze jest łączenie osób potrzebujących z darczyńcami i wolontariuszami. Akcje opierają się na mechanizmie pośredniczenia – Stowarzyszenie tworzy struktury i narzędzia, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi.

4 grudnia 2016|