KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST

28 września 2014 roku; Po raz siódmy Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do wyjścia na ulice miast, miasteczek i wsi, by wspólnie odmówić Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym roku szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pokoju na Ukrainie. Wspólna modlitwa odbędzie się 28 września o godzinie 15.00. „Co roku przekraczamy barierę lęku, nieśmiałości i wstydu, by odważnie stanąć na ulicy, pośród biegnącego tłumu i oddać nasze miasto w ręce Miłosiernego Pana” – pisze w zaproszeniu o. Remigiusz Recław SJ z Iskry Bożego Miłosierdzia.

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIAZaproszenie kierowane jest do wiernych z całego świata.  Idea „Koronki na ulicach miast świata” zrodziła się w Łodzi w 2007 r. podczas koncertu na cześć patronki miasta św. Faustyny, który zorganizowały osoby z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wraz z opiekunem o. Remigiuszem Recławem, jezuitą.

Do Łodzi przyjechał wtedy ks. Andrzej Kozakiewicz – kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku i poprosił, by mieszkańcy miasta odmawiali Koronkę w intencji beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny i wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia.

Łodzianie podchwycili prośbę księdza, ale postanowili także wyjść z tą cudowną modlitwą na ulice. Koronkę zaplanowano na 28 września 2008 r. Kilka miesięcy potem okazało się, że jest to także termin beatyfikacji ks. Sopoćko. Akcji patronuje metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Organizatorami akcji są Polska i Haiti.

  • W modlitwie ze wszystkimi wiernymi, którzy w dniu 28 września br., o godz. 15.00, w wielu miastach w Polsce i w innych krajach na różnych kontynentach będą z ufnością zwracać się do łaskawości Bożej, odpowiadając na zaproszenie samego Chrystusa przekazane za pośrednictwem św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki łączy się także Ojciec Święty Franciszek.

Św. Jan Paweł II, zawierzając świat Bożemu miłosierdziu, przypomniał o aktualności tego wezwania w słowach:

  • Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego; (…) dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego” (Dzienniczek, 476).

Dla nas i świata całego… Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie.

  • Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły i serca, i rodzi pokój.
  • Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia.
  • Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy” (Kraków, 17.08.2002).

Ojciec Święty Franciszek, wyrażając nadzieję, że wołanie o Boże miłosierdzie będzie budziło w sercach „wyobraźnię miłosierdzia” i pragnienia niesienia go potrzebującym, z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

 

28 września 2014|