JESIENNY DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ w DUKLI

8 października 2016 r.

Tydzień poprzedzający nasz wyjazd do Dukli był bardzo zimny i ulewny, każdy miał wątpliwości czy pojedziemy. Ale ostatnie słowo należało do księdza Asystenta i Teresy- jedziemy! Sobotni poranek przywitał nas dość  dużą mgłą, co zapowiadało pogodny, nawet słoneczny dzień.

Spotkanie przed Sanktuarium OO Bernardynów w Dukli. Zwiedzanie  i modlitwa  przy Relikwiach Św. Jana z Dukli. Przedmiotem Kultu do św. Jana z Dukli jest srebrna trumna z ziemskimi szczątkami świętego. Znajduje się w prawej nawie Sanktuarium. Do 1946 roku znajdowały się One we Lwowie, potem u Bernardynów w Rzeszowie, a od 1974 roku u Ojców Bernardynów w Sanktuarium w Dukli.

Krętą drogą jedziemy do Kościółka i pustelni na Puszczy.

Przywitanie z opiekunem i przewodnikiem Ojcem Tadeuszem, który opowiada o Św. Janie. Msza Św., którą nasz Asystent ks. Andrzej ofiaruje w naszej intencji. Ofiara Mszy Św. przeżywana bardzo szczególnie, przyjęcie komunii św. pod dwoma postaciami, to zaszczyt, to większe szczęście, że razem z Ofiarą Jezusa jesteśmy my.  Błogosławieństwo i ucałowanie Relikwii Św. Jana z Dukli.

Po Mszy Świętej, w naszej grupie przyjaciół, wraz z Ojcem Tadeuszem a także wielką niespodzianką naszym fotografem Wojciechem i jego synem Bartkiem spotkanie przy ognisku. Były żarty, śmiechy i modlitwa różańcowa. Wszystko co dobre szybko się kończy, trzeba wracać. Jeszcze tylko umycie się cudowną wodą ze źródełka i schodzimy do samochodów. Po trasie wstępujemy do Świętego Michała Archanioła i Błogosławionego Ojca Markiewicza w Miejscu Piastowym.

 Wszyscy bardzo szczęśliwi umawiamy się na następne spotkanie może w Bieszczadach?

Po spotkaniu zostały ślady w postaci naszego szczęścia i wielkiego pokoju w duszy. Dowodem na to są zdjęcia, których nasz Wojciech zrobił całą masę, za co mu serdecznie dziękujemy. Maria K.

13 października 2016|