IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017r. 

 1. Dzisiaj nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 17 Wchodząc do świątyni spotykamy Światełko z Betlejem przyniesione przez Harcerzy – prosimy zanieść je na stół wigilijny. Zachęcamy do oglądania „Anielskiej wystawy” prezentowanej przy szopce – są to prace dzieci z naszej parafii.
 1. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Abpa Adama Szala. W modlitwie wspieramy naszego pasterza, prosząc o Boże Błogosławieństwo do kierowania Ludem Bożym.
 1. Dzień 24 XII jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do Wigilijnej Wieczerzy. Uczyńmy z Wigilii przeżycie duchowe, religijne. Prosimy o zachowanie postu i nie podawanie alkoholu. Modlitwa i czytanie fragmentu Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Chrystusa, śpiew kolęd niech zjednoczy nas, chrześcijan, w głębokim przeżyciu tej tajemnicy naszej wiary.
 1. PASTERKA o godz. 2400serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy.
 1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. Tak samo we wtorek w święto Św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym. 
 1. We środę 27.XII. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.
 1. We czwartek, święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. i uroczyste błogosławieństwo o godz. 1800.
 1. W piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Od soboty tj. 30.XII. rozpoczniemy wizytę duszpasterską – Kolędę. Prosimy przygotować stół z Pismem Św., świecą i krzyżem. Prosimy, aby w miarę możliwości, wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie. Porządek kolędy na sobotę. Od godz. 900 udamy się z kolędą na ul. Białogórską, Białą Górę, i ul. Traugutta domy – z dwóch stron, jeden kapłan od kościoła a drugi od końca ulicy – do zejścia się księży.
 1. W następną niedzielę, 31 XII, zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne o godz. 1600.
 1. „Bóg zapłać” Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z Sadowej 16 kl. III i IV. Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy świątecznym wystroju naszego kościoła. Bóg zapłać! Taca Mszalna z Pasterki w połowie przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, zaś we wtorek składka na dom księży emerytów i Seminarium Duchowne.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Parafia w Tyrawie Wołoskiej zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki w stodole naprzeciw szkoły w Tyrawie Wołoskiej od 24 grudnia od godz. 2100 do 26 grudnia do godz.2200. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do jej lektury. W „Niedzieli” polecamy artykuły pt. „Świąteczny alfabet”. To zbiór haseł, które odnoszą się do Świąt Bożego Narodzenia. Do „Niedzieli” dołączona jest także płyta CD z kolędami w wykonaniu Arki Noego. Cena świątecznej gazety 10 zł.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła:
śp. Stefania Jara z ul. Dembowskiego.
Wieczne odpoczywanie …

23 grudnia 2017|