IV NIEDZIELA ADWENTU      

20 grudnia 2015 roku;

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii o godz. 1615.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sierakowskiego 7 kl. I i II. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dzisiaj składane ofiary przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła. (na wystrój kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu). Dziękujemy Róży św. Weroniki za ofiarę na kościół.
 3. Jutro na godz. 900 zapraszamy mężczyzn do pomocy w ustawieniu choinek i żłóbka.
 4. Obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które są odprawiane w naszym kościele o godz. 600. Zakończenie Rorat we czwartek. W czasie tych ostatnich Rorat Harcerze przyniosą i przekażą Światło z Betlejem – proszę przynieść świece i zapalić od nich światło na stole wigilijnym. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej.
 6. Różaniec w dni powszednie o godz. 1730.
 7. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 8. Burmistrz Miasta, Caritas oraz Towarzystwo Św. br. Alberta zaprasza na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka w dniu 23 grudnia o godz. 1100 na sanockim Rynku.
 9. Dzień 24 XII jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do Wigilijnej Wieczerzy. Uczyńmy z Wigilii przeżycie duchowe, religijne. Prosimy o zachowanie postu i nie podawanie alkoholu do Wieczerzy. Modlitwa i czytanie fragmentu Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Chrystusa, śpiew kolęd niech zjednoczy nas Chrześcijan w głębokim przeżyciu tej tajemnicy naszej wiary.
 10. PASTERKA o godz. 2400 – serdecznie wszystkich gości i parafian zapraszamy.
 11. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym. Tak samo w sobotę w święto Św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielny.
 12. Najbliższa niedziela to Święto Świętej Rodziny.
 13. Przez wszystkie świąteczne dni nasz kościół po południu będzie otworzony, zatem zapraszamy na adorację przy Żłóbku wszystkie rodziny naszej parafii.
 14. W tym tygodniu z racji spowiedzi w parafiach naszego dekanatu kancelaria parafialna czynna w dni kancelaryjne po Mszy św. wieczornej. We wtorek i środę spowiedzie we Farze i OO. Franciszkanów przez cały dzień.
 15. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Dzisiaj podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł. W „Niedzieli” płyta CD z Filmem o św. JP II, kalendarz oraz polecamy bardzo ciekawe artykuły: min. pt. „Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w Rodzinie”.

Intencje zbiorowe:

 • Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Braci z Róży św. Jana z Dukli i ich Rodzin 25.12. o godz. 2400.
 • Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Rodzin z Domowego Kościoła 27.12. o godz. 1200.
 • Msza św. za śp. Zofię Sowa int. od sąsiadów 21.12. o godz. 600.
 • Msza św. za śp. Renatę Krzemień int. od sąsiadów z klatki 23.12. o godz. 600.

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Marian Stasicki z ul. Traugutta. Wieczne odpoczywanie

20 grudnia 2015|