IV Niedziela Adwentu

21 grudnia 2014 roku; IV Niedziela Adwentu

 

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości, którzy przybyli na święta. Dziś nabożeństwo ku czci św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego o godz.1615.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej13 kl. I i II. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej świątyni składane indywidualnie i od rodzin. Taca dzisiejsza na potrzeby naszej świątyni. Dziękujemy KSW za ofiarę na kościół. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia, ze Św. Szczepana na WSD, a w następną niedzielę na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
 3. Spowiedź Święta w poniedziałek i wtorek w parafii Farnej i u OO. Franciszkanów.
 4. W poniedziałek na godz. 830 zapraszamy parafian do pomocy w dokończeniu dekoracji „Szopki”.
 5. We wtorek na roratnią Mszę Świętą o godz. 1800 Harcerze przyniosąŚwiatło z Betlejem”. Prosimy je zabrać na stół wigilijny.
 6. We środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych po Mszy św. Roratniej, która będzie o godz. 700. We środę nie ma Mszy św. wieczornej. Środa, 24 grudnia jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem, gdy zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, prosimy odczytać fragment Pisma św., odmówić modlitwy a w śpiewie kolęd wyrazić radość z Narodzenia Syna Bożego. Prosimy, aby na stół wigilijny nie podawać alkoholu. O północy uroczysta Msza Święta zwanaPasterką”. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystą Eucharystię, w której dziękować będziemy Bogu za Słowo, które Ciałem się stało i zamieszkało między namiJezusa Chrystusa Syna Bożego.
 7. We czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym, z tym, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 1700.
 8. W piątek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Przez dni świątecznej zapraszamy po południu do świątyni na adorację Dzieciątka Jezus w szopce. Kościół będzie otworzony do godz. 1800. Świątynia jest monitorowana, więc mamy nadzieję, że nic złego się nie wydarzy.
 9. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie.  „Niedziela” wydanie świąteczne w cenie 10 zł.- Polecamy ciekawe artykuły min. ”Warto być dobrym” – wywiad z Krzysztofem Ziemcem. Do gazety dołączone płyta CD z filmem o Marii Okońskiej, kalendarz, śpiewnik z kolędami. Można nabyć książkę pt. „Widziałem wiecznośćo. Jamesa Manjackala w cenie 22 zł.

 

Intencje:

 • Msza św. za śp. Andrzeja Szrom int. od kolegów z pracy siostry 22.XII. o godz. 700.
 • Msza św. za sp. Marię Filipczak int. od swatowej z dziećmi 22.XII. o godz. 630, i od koleżanek z pracy syna 23.XII. o godz. 630oraz 24.XII. o godz. 630.
 • Msza św. o Boże błog. i zdrowie dla braci z róży św. Jana z Dukli i ich rodzin 24.XII. o godz. 2400.
 • Msza św. o Boże błog. i opiekę NMP dla sióstr z róży św. Kingi i ich rodzin 25.XII. o godz. 830.
 • Msza św. o Boże błog. dla Rodzin z Kręgów Domowego Kościoła 28.XII. o godz. 830.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Jerzy Osenkowski z ul. Dembowskiego i śp. Leszek Szyszlak z Jasionki. Wieczne odpoczywanie

20 grudnia 2014|