III Niedziela Wielkiego Postu

28-02-2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sierakowskiego – Domy prywatne. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii złożone w minioną niedzielę -6,300 zł. Dziękujemy wspólnocie Neokatechumenalnej za ofiarę na kościół oraz Członkom Róży św. Judy Tadeusza za ofiarę na witraż.
 1. W środę po mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W piątek święto św. Kazimierza Królewicza.
 1. Pierwszy czwartek: Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji. O godz. 1730 Nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 1. Pierwszy piątek: Rano Droga Krzyżowa o godzinie 730. Od godziny 1600 spowiedź. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600, następnie Droga Krzyżowa dla dzieci po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji. O godz. 1720 Nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Droga Krzyżowa – w tym dniu w intencjach Misji Parafialnych. Chorych w tym dniu odwiedzamy od godz. 800.
 1. Pierwsza sobota: Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej.
 1. Zaproszenie na Misje Parafialne. Program na ulotkach – wystawionych na stoliku z prasą – prosimy zabrać dla siebie oraz dla swoich bliskich.
 1. Młodzież z naszej parafialnej grupy: Wiara w Miłość rozprowadza Baranki – w cenie 5 zł oraz Paschaliki Wielkanocne – w cenie 7 zł – dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na szlachetne dzieła Caritas naszej Archidiecezji, a jeżeli ktoś złoży większą ofiarę będzie przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 1. Dnia 2 marca o godz 1700 zapraszamy na Wernisaż Jacka Lipińskiego „Zagórska Droga Krzyżowa” wystawa fotografii w Spółdzielni Mieszkaniowej Autosan – Centrum Kultury ul. Robotnicza 19.
 1. Burmistrz Miasta Sanoka oraz Starosta Sanocki zapraszają na uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza Święta 1 marca o godz. 1800 w Sanockiej Farze następnie przejście pod tablicę pamiątkową przy klasztorze OO. Franciszkanów gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.
 1. Sanockie środowiska patriotyczne zapraszają na IV Sanocki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sobotę 5 marca o godz. 1600. Rozpoczęcie pod pomnikiem Synów Ziemi Sanockiej.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” a w niej artykuł – „Handel bez moralności” – mówiący o tym, że sprzedać można wszystko łącznie ze swą moralnością.
 1. Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku w dniu dzisiejszym przed kościołem prowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków: Burmistrza Jana Porajewskiego oraz ks. Bronisława Stasickiego.

Intencje zbiorowe:

+Józef Głuc – intencja od pracowników Przychodni nr 2 przy ul. Jana Pawła II
29.02 – g. 630

+Roman Pietranowicz – od kolegów i koleżanek z pracy z zakładu Mlekovita
1.03 – g. 1800

+Antoni Nakonieczny – intencja od sąsiadów
3.03 – g. 700

+Maria Pakosz – intencja od koleżanek i kolegów z pracy córki z Przedszkola
3.03 – g. 1800

Msza Święta w intencji Braci z Róży Świętego Stanisława Kostki
6.03 – g. 1700

Msze Święte Gregoriańskie za śp. Zofię Ozubko i śp. Genowefę Kobylarz
od 1 marca.

 1. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła:
  + śp. Janina Sowa z ul. Sadowej,
  + śp. Stanisława Młynarska z ul. Cegielnianej.
  Wieczne odpoczywanie …
 1. Modlitwa w intencji Misji Parafialnych (po każdej mszy!!! )
28 lutego 2016|