III Niedziela Wielkanocy

 

 

4 maja 2014 roku; III Niedziela Wielkanocy                          

 1. Dziś nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1615. Nabożeństwa majowe w tygodniu przed Mszą św. o godz. 1730, a w każdą niedzielę o 1615.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Pierwszą Komunię Świętą. Prosimy o Modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w następną niedzielę o godz. 1130. Próba dla dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 1400 w kościele. Do spowiedzi zapraszamy dzieci wraz
  z rodzicami w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św.
 4. Dziś, w 3 niedzielę Wielkanocy, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 5. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 21 kl. V i VI. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 6. We środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą w czasie majówek.
 7. We czwartek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Dzień imienin ks. Bpa. Stanisława Jamrozka. Przypominamy, że w każdy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600.
 8. Od następnego poniedziałku Gimnazjaliści klas III rozpoczną swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania spowiedzią św. od godz. 1600.
 9. Przygotowujemy się do dziękczynienia Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II w naszym mieście. 1 czerwca 2014 roku na Rynku miasta odbędzie się koncert dziękczynny prowadzony przez muzyków polskich. Do współtworzenia tego koncertu zaproszona jest młodzież z naszej parafii. Warsztaty przygotowujące od 30 maja w ośrodku Caritas w Zboiskach. Szczegóły zgłoszeń na plakatach.
 10. Różaniec w miesiącu maju będzie odmawiany w środy i soboty po Mszy Świętej.
 11. Verte… Festiwal Piosenki….
 12. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie.

Intencje:

Msza św. w intencji Akcji Katolickiej 8.05. o godz. 1800.
Msza św. za śp. Adama Borys int. od sąsiadów z klatki 5.05. o godz. 1800
Msza św. za śp. Adam Borys int. od koleżanek i kolegów z pracy  żony z gimn. Nr 4.
5.05. o godz. 1800.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł: śp. Ryszard Gembalik z ul. Jana Pawła II. Wieczne odpoczywanie

4 maja 2014|