III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1600.
 1. We wszystkie dni Adwentu jest sprawowana Msza św. o Matce Bożej zwana roratnią o godz. 600. W sobotę zakończenie Rorat. W tym dniu Harcerze przyniosą do naszej Świątyni Światełko z Betlejem.
 1. „Bóg zapłać” Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z Sadowej 16 kl. I i II. Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj taca na ogrzewanie kościoła. Panowie Organista i Kościelny składają podziękowanie za przyjęcie ich  i złożone ofiary podczas roznoszenia opłatków.
 1. Jutro na godz. 830 zapraszamy mężczyzn, aby pomogli ustawić szopkę i choinki.
 1. We środę Spowiedź świąteczna w naszej parafii do południa od godz. 900 – 1200 i po południu od 1430 – 1730. W czwartek i piątek spowiedź u O. Franciszkanów i we Farze. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Ten czas zostawmy dla tych, którzy przyjadą na święta z zagranicy.
 1. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W piątek Msza św. o godz. 1800 a po niej Nabożeństwo do św. Rity. W czasie nabożeństwa poświęcenie róż.
 1. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych w domach. Prosimy zapisywać w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwszy piątek.
 1. Kapelan Szpitala w Sanoku Ks. Jan Wosiewicz zaprasza na nawiedzenie Relikwii i Obrazu „Szlachetnych Polaków w Służbie zdrowia”. Nawiedzenie będzie miało miejsce w dniach od 18 do 28 grudnia. Każdego dnia o godz. 700 będzie sprawowana Msza św. i modlitwy w intencji personału jak i chorych.
 1. Dzisiaj młodzież rozprowadza wigilijne Świeca Caritas. Cena świecy to minimum 5 zł. , zaś dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary, minimum 3 zł. przeznaczają na pomoc biednym dzieciom. W imieniu młodych składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy św. o godz. 1700!!!
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do jej lektury. W „Niedzieli” polecamy artykuły pt. „Pamięć o Męczennikach w Sutannach”. O śmierci za wolność Polski 100 kapłanów od 1989 r. do naszych czasów.

 

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Helena Sieńczak z ul. Cegielnianej
śp. Jan Kaczmarski z ul. Langiewicza.
Wieczne odpoczywanie …

16 grudnia 2017|