III Niedziela Adwentu

11-12-2016r. 
 1. Dzisiaj o godzinie 1615 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 1. Kościelny i p. Organista zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. W ich imieniu dziękujemy za życzliwe przyjęcie, gdyby ktoś potrzebował opłatki, są do nabycia w zakrystii.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Traugutta 17a klatki I i II. W następną niedzielę taca na potrzeby naszej świątyni.
 1. Od soboty, tj. 17 do 24 XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy już dziś do świątecznej spowiedzi św.
 1. Roraty w dni powszednie o godz. 600. Serdecznie zapraszamy.
 1. We środę Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. Ojcowie Franciszkanie w Sanoku zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w dniu 16 XII o godz. 1800.
 1. Ogłoszenia społeczne:
 • Uczniowie, Nauczyciele, Dyrekcja Z.S. nr 5 i Z.S. nr 3 zapraszają serdecznie na koncert świąteczny organizowany dla podopiecznych Fundacji Czas Nadziei, który odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku w dniu 20. XII. o godz. 1700. Cena biletu 5 zł.
 • Starosta Sanocki zaprasza na VI Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku, 18 XII. – rozpoczęcie o godz. 1100, szczegóły na plakacie.
 • W następną niedzielę dzieci ze Szkolnego Kola Caritas działającego przy SP 4 będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Cena to 3 zł. Dochód dzieci przeznaczają na statutową działalność Szkolnego Koła Caritas.
 1. Sanockie parafie, Starosta Sanocki, Burmistrz Miasta Sanoka zapraszają na pierwszy sanocki Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą koncelebrowaną w Sanockiej Farze 6 stycznia 2017 roku o godz. 1230. Po mszy świętej przemarsz ulicami Sanoka. Mile widziane oryginalne przebrania związane z biblijnymi scenami. Zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację oraz udział w orszaku. Uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się w korony, śpiewniki, chorągiewki. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli gorący posiłek. Dodatkową atrakcją będą zwierzęta. Sanocki Orszak Trzech Króli zakończy się odegraniem tradycyjnych Jasełek i wspólnym kolędowaniem pod dyrekcją Pani dr Moniki Brewczak wraz z zespołem Soul i Souliki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: Islam – Antyteza Europy” – to próba odpowiedzi na pytanie dlaczego islam jest tak atrakcyjny dla setek milionów ludzi Azji i W zakrystii można zakupić książkę Ks. F. Kwaśnego o historii powstania naszej parafii w cenie 40 zł.
 1. Młodzież naszej parafii rozprowadza pod kościołem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – cena minimalna to 5 zł – jest to cena jednego obiadu dla potrzebującego dziecka.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarł:
+Henryk Łukasiewicz z Białej Góry.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

 

 

 
10 grudnia 2016|