III NIEDZIELA ADWENTU  

13 grudzień 2015 roku;

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1615.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sierakowskiego 5 kl. III i IV. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. W następną niedzielę składane ofiary przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła. (Na wystrój kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu). Rachunki za ogrzewanie kościoła w miesiącu grudniu będą zapłacone z ofiar, które składali parafianie przy okazji roznoszenia opłatków. Bóg zapłać za ofiarność. Dziękujemy Akcji Katolickiej naszej Parafii i Róży św. Kingi za ofiary na kolejny witraż.
 3. Dzisiaj otwarcie Bramy Miłosierdzia w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, jutro o godz. 1800 u OO. Franciszkanów, jako w kościele stacyjnym a w następną niedzielę uroczysta liturgia otwarcia Bramy Miłosierdzia o godz. 1000 w naszej świątyni.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które są odprawiane w naszym kościele o godz. 600.
 5. Różaniec w dni powszednie o godz. 1730.
 6. We środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 7. Od 17 XII do 24 XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Wszystkich parafian zapraszamy do Spowiedzi Świętej w SOBOTĘ 19 GRUDNIA w godzinach 830 – 1200 z przerwą 1000 – 1030 i po południu od 1430 – 1800 z przerwą od 1600 – 1630. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, zostawmy możliwość dla tych, co przyjadą z zagranicy. Chorych w domach z Komunią świąteczną odwiedzimy w sobotę od godz. 800. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.
 8. W tym i następnym tygodniu z racji spowiedzi w parafiach naszego dekanatu kancelaria parafialna czynna w dni kancelaryjne po Mszy św. wieczornej.
 9. Przy drzwiach świątyni rozprowadzane są wigilijne świece Caritas. Cena świecy to minimum 5 zł. Jednak nie stawiamy granicy hojności serca.
 10. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona kwesta przez Fundację „Niezłomnych” na ekshumację i godny pochówek dla ofiar terroru komunistycznego.
 11. Planujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorje w terminie 30.06. – 6.07. 2016 r. Cena: 450 zł. i 150 EUR. Szczegółowy program na parafialnej stronie internetowej i na plakatach. Zapisy w zakrystii.
 12. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie. W „Niedzieli” polecamy bardzo ciekawe artykuły: min. pt. „966. Chrzest Polski – Dziedzictwo i obowiązek” Ze wstępem prezydenta Andrzeja Dudy.

Intencje zbiorowe:

 • Msza św. za śp. Alfredę Słuszkiewicz int. od pielęgniarek ze Szpitala w Brzozowie 15.XII o godz. 600.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: śp. Maria Matyjasiak z ul. Sadowej i śp. Zofia Sowa z ul. Sadowej. Wieczne odpoczywanie

12 grudnia 2015|