II Niedziela Wielkiego Postu

12-03-2017r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Kazaniem Pasyjnym o godz. 1600. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z Cegielnianej – domy jednorodzinne. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona dla naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią po mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES. Również od dzisiaj młodzież z naszej parafii rozprowadza Baranki i Paschaliki Wielkanocne. Baranki – 5 zł, Paschaliki – 7 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na szlachetne akcje organizowane przez Caritas naszej Archidiecezji.
 1. W tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na mszę świętą wieczorną oraz na kolejne spotkanie formacyjne młodzież z klas I i II gimnazjum w ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek msza święta i spotkanie dla klas pierwszych, a we wtorek dla klas drugich. Młodzież obowiązkowo przynosi ze sobą Indeksy Formacji Chrześcijańskiej.
 1. W dniach od 7 do 9 kwietnia w Ustrzykach Dolnych pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię” odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu wiary. Zapisy do 19 marca w zakrystii lub u księży katechetów.
 1. We środę msza święta wieczorna połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – serdecznie zapraszamy.
 1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 730, 1630 – dla dzieci i 1730.
 1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 1800. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to kolejna inicjatywa ks. Jacka WIOSNY Stryczka.– ruszamy w nocy na ponad 40 kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu, zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. Naszą wyprawę rozpoczniemy 07.04.2017 to jest w piątek o godzinie 20.00 – Mszą Świętą Kościół pw. Św. Maksymiliana Kolbe obok I LO w Sanoku, a po Mszy wyruszymy w kierunku Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Zapisy można dokonywać poprzez stronę internetową. Więcej informacji na wywieszonych plakatach.
 1. W dniach od 17 do 19 marca 2017 r. w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Program skierowany jest do: Rodzin, osób szukających dróg wyjścia z nałogów, Młodzieży, Wszystkich, chcących włączyć się w prace trzeźwościową.
 1. W piątek 17 marca o godz. 930 zostanie odprawiona uroczysta Msza św w intencji społeczności Gimnazjum nr 4 w Sanoku z racji ich patronalnego święta.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł: „Z Dekalogiem na Synaju” – mówiący o niezwykłej wyprawie Marka Kamińskiego i Darka Malejonka na Górę Synaj.

Intencje zbiorowe:

Msza Święta z Róży Świętej Klary – 17 marca o godz. 1800,
a z Róży Świętego Józefa – 19 marca o godz. 1000.


Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 							
11 marca 2017|