II Niedziela Wielkiego Postu

21-02-2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Goslara – Domy. Dzisiaj III Niedziela Miesiąca – taca na potrzeby naszej parafii – zgodnie z zapowiedzią na opłaty za prąd, ogrzewanie, ubezpieczenie oraz potrzeby organizacji Misji Świętych. Dziękujemy za zrozumienie i hojność.
 1. W tym tygodniu w naszej świątyni został zamontowany kolejny witraż świętego Michała Archanioła dziękujemy ofiarodawcom – rodzinie Państwa: Franciszki i Romana Majewskich.
 1. W środę po mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W piątki Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na godzinę 730, 1630 – dla dzieci i 1730 – dla wszystkich, w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym na godzinę 1600, przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Młodzież z naszej parafialnej grupy: Wiara w Miłość rozprowadza Baranki – w cenie 5 zł oraz Paschaliki Wielkanocne – w cenie 7 zł – dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na szlachetne dzieła Caritas naszej Archidiecezji, a jeżeli ktoś złoży większą ofiarę będzie przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 1. Od jutra przy naszej Parafii rozpoczynamy: „Ferie z uśmiechem”. W godzinach od 930 do 1200 serdecznie zapraszamy dzieci do dolnego Kościoła. PROGRAM:

Poniedziałek – spotkanie z Misjonarzem oraz gry i zabawy pod
opieką Sanockich Harcerzy.

Wtorek – zwiedzać będziemy ciekawe miejsca w Sanoku – kilkoro rodziców prosimy o pomoc w zapewnieniu opieki nad dziećmi. Chcemy zwiedzić Cerkiew Prawosławną, Podziemia Zamku Sanockiego, nawiedzić Kościół Jubileuszowy Ojców Franciszkanów a na zakończenie Cukiernię.

Środa – wspólne wyjście do Skansenu Ziemi Sanockiej.

Czwartek – spotkanie z Policjantkami z Komendy Powiatowej w Sanoku oraz wspólne ognisko.

Piątek – zajęcia w Dolnym Kościele.

 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” a w niej artykuł – Miłosierdzie na zawsze – mówiący o misjonarzach posłanych przez papieża w Środę Popielcową by nieśli światu Dobrą Nowinę o Bogu, który przyjmuje każdego kto szuka przebaczenia.
 1. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku w związku z rosnącą liczbą włamań do domów prywatnych i mieszkań zwraca się z uprzejmą prośbą o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów przed włamaniem – warto zwrócić uwagę na prawidłowe zamykanie drzwi i okien, o pozostawienie choćby delikatnego światła wewnątrz mieszkania. Bezcenna może okazać się pomoc sąsiedzka na czas naszej dłuższej nieobecności. Warto również cenne przedmioty – szczególnie gotówkę czy biżuterię – przechowywać w bezpiecznym miejscu.
 1. Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku w następną niedzielę przed kościołem przeprowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków: Burmistrza Jana Porajewskiego oraz ks. Bronisława Stasickiego.

Intencje zbiorowe:

+Jerzy Tomaszewski – od sąsiadów z klatki z ulicy Sadowej 18a – 22.02 – g. 700.

+Jan Łukasiewicz – intencja od sąsiadów z ulicy Jabłoni 7 i 8 – 23.02 – g. 630.

+Józef Głuc – intencja od pielęgniarek środowiskowych z ul. JP II – 23.02 – g. 700.

+Maria Pakosz – intencja od koleżanek z pracy córki z Przedszkola – 28.02 – g. 1700.

 1. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli:
  śp. Władysław Gaweł z ul. Cegielnianej oraz
  śp. Maciej Werbowski z ul. Langiewicza.

  Wieczne odpoczywanie …
 1. Modlitwa w intencji Misji Parafialnych (po każdej mszy!!!)
20 lutego 2016|