II Niedziela Wielkanocy – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23-04-2017r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 1500 serdecznie zapraszamy na Uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust także poza kościołem.
  1. Dzisiaj po każdej mszy zbiórka do puszek CARITAS. Jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu Polski z przeznaczeniem na pomoc dotkniętym dramatem wojny w Syrii a szczególnie w zrujnowanym Aleppo. Dzieci swoje skarbonki z jałmużną wielkopostną mogą składać na stoliku przy wyjściu ze świątyni lub w zakrystii. Za tydzień zbiórka do puszek organizowana przez Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych w Krośnie z przeznaczeniem na pomoc rodzinom wielodzietnym z Podkarpacia.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz do pełnienia uczynków miłosierdzia wobec duszy i ciała.
  1. Przypominamy, że dzisiaj po wieczornej mszy świętej w Dolnym Kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Rzymu.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 37.
  1. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski, a we wtorek święto św. Marka Ewangelisty.
  1. W środę msza święta wieczorna tradycyjnie połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań – serdecznie zapraszamy. 
  1. W piątek (28 kwietnia) ks. Janusz Zajdel – Dyrektor Ośrodka Caritas w Zboiskach zaprasza na Wieczór Miłosierdzia. O godzinie 1730 duchowe przygotowanie poprowadzi Sanocki Chór Kameralny, zaś o godz. 1800 uroczysta msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego. Po mszy świętej procesja do parku z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  1. W najbliższą niedzielę (30 kwietnia) rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Jest to także Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji – 10 minut – przed każdą mszą świętą będziemy wsłuchiwać się i rozważać Boże Słowo – serdecznie wszystkich zapraszamy.
  1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł zatytułowany: „Miłosierdzie ratuje życie”.

 

Intencje zbiorowe:

Msza Święta z Róży Świętego Wojciecha – 25.IV – godz. 700.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
A w tym tygodniu w naszej parafii zmarł
+Juliusz Michna zamieszkały na ul. Jabłoni.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

22 kwietnia 2017|