II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

03 stycznia 2016 roku;

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 1615. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich animatorów, zelatorów i przełożonych wszystkich wspólnot działających w naszej parafii w celu omówienia „opłatka”, który odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sierakowskiego 9 kl. I i II.  Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne, we środę taca przeznaczona na misje.
 3. Różaniec w dni powszednie o godz. 17:30.
 4. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie członków naszego Parafialnego Chóru.
 5. We środę, 6 styczniaUroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W piątek 8 stycznia po mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Gemmy i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie – serdecznie zapraszamy.
 7. Trwa wizyta duszpasterskaKOLĘDA, program na najbliższy tydzień:
  • Kolędujemy od godziny 15:30 a w sobotę od godziny 9:00
  • Poniedziałek: (4.01) ul. Kwiatowa, ul. Chabrów, ul. Maków, ul. Krasińskiego, ul. Padlewskiego, ul. Szafera
  • Wtorek (5.01. Tylko domy prywatne!): ul. Traugutta, ul. Langiewicza, ul. Wiśniowa, ul. Sadowa, ul. Śliwowa, ul. Jabłoni, ul. Dembowskiego
  • Czwartek: (7.01) ul. Sierakowskiego (tylko domy prywatne), ul. Goslara, ul. Traugutta 18, ul. Traugutta 17 A
  • Piątek (8.01) ul. Traugutta 21, ul. Śliwowa 1
  • Sobota (9.01) ul. Jana Pawła II (domy prywatne), ul. Jana Pawła II 6, ul. Langiewicza 9, ul. Langiewicza 7
  • Prosimy przygotować krzyż, Pismo Święte i świece. Dzieci i młodzież pochwalą się zeszytami do katechezy. W miarę możliwości postarajmy się wszyscy uczestniczyć w kolędzie.
 8. Wśród różnych inicjatyw Roku Miłosierdzia pojawiła się propozycja Mszy świętych za zmarłych współmałżonków. Najbliższa taka Msza św. będzie w piątek o godz. 16 na Cmentarzu Centralnym. Będzie można złożyć tam karteczkę z imieniem zmarłego współmałżonka, za którego zostanie złożona eucharystyczna ofiara.
 9. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Moja Rodzina” – zachęcamy do lektury…

Intencje zbiorowe:

o    +Andrzej – od rodziny ze Śląska – 5.01 – g. 630

o     +Kamil Deryło – od pracowników PZU – 6.01 – g. 1700

o     Boże błogosławieństwo dla Braci z Róży św. Stanisława Kostki – 6.01 – g. 1130

o    +Marian Stasicki – od sąsiadów z klatki – 8.01 – g. 630 oraz 9.01 – g. 700

o    +Roman Pietranowicz – od sąsiadów – 7.01 – g. 630

o    +Roman Pietranowicz – od sąsiadów działkowych  – 8.01 – g. 630

o    +Roman – intencja od Rycerstwa Niepokalanej – 7.01 – g. 700

o    +Janina Chytła – z róży św. Weroniki – 9.01 – g. 1800

o    +Władysław Drozd – uczestnicy pogrzebu złożyli ofiarę na 15 mszy świętych oraz kilka intencji indywidualnych. Szczegółowa rozpiska do odebrania w zakrystii.

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: śp. Władysław Drozd z ul. Młynarskiej, śp. Edward Kulisz, śp. Roman Pietranowicz z ul. J.P.II., Ludmiła Denko z ul. Krasińskiego, śp. Maria Oklejewicz z ul. Kiczury. Wieczne odpoczywanie

5 stycznia 2016|