II Niedziela Adwentu

08 grudnia 2013 roku; II Niedziela Adwentu

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
  2. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 1630. Na Mszy św. o godz. 1700 dzieci z klasy II otrzymują poświęcone medaliki.
  3. We wszystkie dni z wyjątkiem niedziel i uroczystości sprawowana jest Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią, o godz. 1800. Każdego dnia przed roratami są śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do tego duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaopatrzone w lampiony zbierają się przed ołtarzem M.B.
  4. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Gorazdowskiego 2 kl. V i ul. Czysta. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach. Dziękujemy Różom Św. Weroniki i Św. Agaty za ofiarę na ogrzewanie. Za tydzień taca na ogrzewanie.
  5. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godz. 1630. Obecność obowiązkowa. Spotkanie uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania również w poniedziałek o godz. 18.00.
  6. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy św.
  7. We środę 11.XII po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej (Trójek Klasowych). Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.
  8. Wspólnota Wiara w Miłość oraz Duszpasterstwo Młodzieży naszej Parafii zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz studentów  na adwentowe czuwanie i modlitwy w Piątek, o godz. 19.00, w dolnym kościele.
  9. Dnia 17 XII (następny wtorek) organizujemy pielgrzymkę do Polańczyka do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 1730.
  10. Możliwość zakupu świecy Caritas na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach. Cena świecy to minimum 5 zł.

10. Dzisiaj gościmy Radę Duszpasterską z parafii Łazy, którzy przyjeżdżają prosić nas o wsparcie materialne na budowę kościoła.

11. Przed świątynią ministranci rozprowadzają tygodnik „Niedziela” Zachęcamy do nabycia dobrej prasy. W gazecie polecamy interesujący artykuł pt.: „Jak Papież Franciszek wraca do domu”.

 

Intencje:

Msza św. z. Róży Św. Benedykta o Boże Błogosławieństwo 15.XII o godz. 1000.
Msza św. za śp. Irenę Zabłotną w 1 rocznicę śmierci, intencja od Koleżanek i Kolegów z pracy córki ze Szkoły Budowlanej.
Msza św. o nawrócenie grzeszników i o Boże Błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej dla członków Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej i ks. Asystenta 9.XII o godz. 1800.
Msza św. za śp. Monikę Kaszubowicz, intencja od Koleżanek i Kolegów z pracy.

7 grudnia 2013|