II Niedziela Adwentu

4-12-2016r.
  1. Dzisiaj o godzinie 1615 Nabożeństwo Różańcowe połączone ze zmianą tajemnic.
  1. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem w dolnym kościele.
  1. P. Kościelny i P. Organista roznoszą po domach opłatki wigilijne. W ich imieniu dziękujemy za życzliwe przyjęcie.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 9 klatki VII i VIII. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu. Dziś Dzień Modlitw i Solidarności z Kościołem na Wschodzie, po każdej mszy świętej zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
  1. Roraty o godz. 600. Serdecznie zapraszamy. Rodziców prosimy, aby zakupić lampiony dzieciom i zmotywować je do regularnego uczestnictwa w Roratach.
  1. We środę Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z odczytaniem próśb i podziękowań.
  1. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. o godz. 600, 700, 830, 1000, 1600, 1800. W czasie Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Po mszy świętej spotkanie rodziców dzieci klas III. Także w tym dniu Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu w Godzinie Łaski od 1200 – 1300 będziemy trwać przed Panem.
  1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: Świętość od Poczęcia” – czyli jak rozumieć dogmat wiary o Niepokalanym Poczęciu NMP. Można też zakupić książkę Ks. F. Kwaśnego o historii powstania naszej parafii w cenie 40 zł.
  1. Młodzież naszej parafii od dzisiejszej niedzieli rozprowadza pod kościołem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – cena minimalna to 5 zł – jest to cena jednego obiadu dla potrzebującego dziecka.

Intencje zbiorowe:

W intencji Rycerstwa Niepokalanej
8.12 – godz. 1000.

W intencji Akcji Katolickiej
8.12 – godz. 1800.

W intencji Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców
9.12 – godz. 1800.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

3 grudnia 2016|